Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7096
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekend z kolarstwem górskim

Środa, 19 września 2018, 21:27
Aktualizacja: Piątek, 21 września 2018, 22:28
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Weekend z kolarstwem górskim
Fot. użyczone
Tym razem znów we wrześniu, tym razem świeżo po Mistrzostwach Świata XC i XCM. Znów międzynarodowa śmietanka i czołówka MTB przyjedzie do Jeleniej Góry na dwie największe polskie imprezy kolarstwa górskiego. 22 września zapraszamy na najwyżej klasyfikowany polski wyścig XC – Jelenia Góra Trophy Maja Race (XCO UCI HC), a dzień później na jedyny polski maraton MTB w klasie UCI Marathon Series – kolejną edycję Bike Maratonu.

Obie imprezy gwarantują najwyższy poziom sportowy - na starcie polska czołówka i najlepsi zawodnicy ze świata, a obie imprezy wspólnie tworzą spójną kolarską całość, która na tych kilka dni robi z Jeleniej Góry prawdziwą stolicę MTB o międzynarodowym zasięgu. O zwykłych rowerzystach i kolarzach - kibicach też nie zapomniano. Tradycyjna Parada Rowerów ruszy z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze w sobotę, 22 września o 11:30, aby dotrzeć do Parku Paulinum tuż przed finałowymi wyścigami XC.

Sobotni wyścig na trasach Parku Paulinum to oczywiście rywalizacja w formacie olimpijskim, niezwykle widowiskowa i atrakcyjna dla kibiców, a ranga tych zawodów oraz pozycja Mai Włoszczowskiej w świecie MTB sprawiają, że co roku do Jeleniej Góry przyjeżdżają najlepsi i najwięksi. W tym roku swoje starty potwierdzili m. in.: Gunn-Rita Dahle Flesja, która już w Jeleniej Górze wygrywała (mistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka ME i MŚ), Marco Aurelio Fontana (brązowy medalista IO), Stephane Tempier (medalista MŚ i ME), Sergio Mantecon Gutierrez (m.in. wicemistrz Europy), Ondrej Cink (medalista ME i MŚ) i oczywiście nasza multimedalistka Maja Włoszczowska. Zgłoszenia napływają, a ilość utytułowanych zawodniczek i zawodników znów będzie imponująca. Ilość kibiców również - co roku te zawody obserwują tysiące ludzi. To oczywiście dotyczy przede wszystkim wyścigów elity, które będą zwieńczeniem imprezy, ale sobotnie ściganie to również wyścigi juniorów, juniorów młodszych i rywalizacja w kategorii U-23. Pierwszy start już o 10:30. Elita kobiet ruszy na trasę o 13:45, a elita mężczyzn dwie godziny później - o 15:45. Na jeleniogórskich zawodach pojawią się reprezentanci Polski, Czech, Niemiec, Belgii, Francji, Węgier, Estonii, Szwajcarii, Hiszpanii i Szwecji.

Niedziela to dzień Bike Maratonu, który z etykietką UCI Marathon Series przyciąga do Jeleniej Góry coraz więcej zawodników ze świata. Bike Maraton powoli zbliża się do końca sezonu, ale jeszcze jeden arcyważny przystanek nas czeka - w najbliższy weekend. To właśnie Jelenia Góra z kapitalną trasą w Rudawach Janowickich. Wśród skalnych turni, krętymi singlami, wzdłuż górskich potoków. Trasa wymagająca, ale sceneria bajkowa. Na liście startowej nazwiska z Czech, Niemiec, Ukrainy, Holandii, Hiszpanii, Japonii, Węgier i Białorusi. Nie zabraknie polskiej czołówki, która chętnie pościga się z kolarskim światem i skorzysta z jedynej w swoim rodzaju rangi tego wyścigu. Najlepsi polscy zawodnicy walczą też o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Bike Maraton - najbardziej prestiżowej tego typu rywalizacji w Polsce. Wyjątkowość tego maratonu przyciąga też kolarzy - amatorów, którzy, jak zwykle tłumnie, ścigają się w Bike Maratonie, a start w Jeleniej Górze jest po prostu wyjątkowy. Start 23 września o 11:00 z Placu Ratuszowego. Meta w Parku Paulinum, dystanse: MINI 31 km, MEGA 59 km, GIGA 80 km.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
6
43%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
735
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group