Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12056
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekend Wiedzy z Muzeum Karkonoskim

Piątek, 28 lutego 2020, 9:14
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2020, 10:33
Autor: Manu
Jelenia Góra: Weekend Wiedzy z Muzeum Karkonoskim
Fot. Archiwum Muzeum Karkonoskiego
W sobotę (29.02) o godz. 12.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze rozpocznie się “Sobota z Kustoszem – w samo południe w Muzeum”, na którą obowiązuje bilet wstępu. Dzień później (01.03) o godz. 11.00 odbędzie się “Niedziela w Muzeum”. Wstęp będzie bezpłatny, a zwiedzanie pozostałych wystaw – odpłatne (bilet ulgowy/normalny). W czasie weekendu trwać będzie również “Wyprzedaż Wydawnictw Muzealnych”.

“Sobota z Kustoszem” będzie prezentacją Dziedzictwa Kulturowego Powojennych Osiedleńców na Dolnym Śląsku. Niemal każda dolnośląska rodzina posiada obecnie złożone pochodzenie regionalne. Podczas spotkania przedstawiona zostanie Wielka Wędrówka, która stała się udziałem naszych dziadków i rodziców oraz relikty kultury materialnej towarzyszące przesiedleniom po 1945. Uzupełnieniem ekspozycji będzie opowieść o niematerialnym dziedzictwie kulturowym będącym częścią dziedzictwa współczesnych mieszkańców regionu.

W tę jakże ciekawą historię zabierze nas Antropolog Kultury - Henryk Dumin.

“Niedziela w Muzeum” będzie niedzielą Józefa Gielniaka i jego grafik. Za nami 88. rocznica urodzin tego wybitnego artysty-grafika, przez lata związanego z regionem jeleniogórskim. Przed nami XV Międzynarodowy Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka, do którego już możecie zapisywać się poprzez formularze na naszej stronie internetowej. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić i przypomnieć wszystkim zwiedzającym życie i twórczość artysty oraz technikę linorytu, w której tworzył swoje uznane w świecie dzieła.

O życiu i pracy wiekopomnego artysty opowie Helena Skwarek - asystent Działu Sztuki.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group