Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7399
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekend w jeleniogórskiej straży miejskiej

Poniedziałek, 25 stycznia 2016, 8:39
Aktualizacja: 8:42
Autor: SM
Jelenia Góra: Weekend w jeleniogórskiej straży miejskiej
Fot. Archiwum
– W ciągu trzech dni, od 22 do 24 stycznia, strażnicy miejscy podjęli ponad 120 interwencji – informuje Artur Wilimek, rzecznik SM w Jeleniej Górze. Co to były za zdarzenia?

Wybrane interwencje

W pomieszczeniu bankomatu przy ulicy Wyszyńskiego strażnicy zastali osobę bezdomną. Mężczyzna odmówił udzielenia pomocy i opuścił pomieszczenie.

Przy ulicy Drucianej zaparkowany pojazd zablokował wjazd do garażu. Sprawca został ukarany.

Al. Solidarności - na pasie zieleni pomiędzy jezdniami leżała martwa sarna. Po interwencji strażników zwierzę zostało usunięte przez właściwe służby.

Mieszkaniec zgłosił, że na jednej z posesji przy ulicy Wiejskiej znajduje się pies w bardzo złych warunkach bytowych. Na miejscu patrol SM zgłoszenia nie potwierdził. Pies posiadał dużą ocieplaną budę i był w dobrej kondycji.

Według zgłaszającego w budynku przy ulicy Grudziądzkiej spalane są odpady. Strażnicy przeprowadzili kontrolę, która wykazała, że w piecu spalany jest ekogroszek oraz drewno.

Przy ulicy Tuwima nieprawidłowo zaparkowane pojazdy uniemożliwiały przejście chodnikiem. Podjęto interwencję wobec czterech kierujących.

Wg. zgłoszenia, przy ulicy Moniuszki na jednym z balkonów przetrzymywany jest pies w kartonie. Strażnicy skontrolowali to miejsce. Opiekun psa oświadczył, że zwierzę samo wychodzi na balkon podczas wietrzenia mieszkania. Pies jest w dobrej kondycji.

W piwnicy budynku przy ulicy Jagiellońskiej znajdował się bezdomny mężczyzna. Poinformowany został o możliwości skorzystania z ogrzewalni.

Do latarni przy ulicy Konopnickiej przywiązany był pies. Dyżurny monitoringu ustalił, że właściciel udał się do banku. Po załatwieniu sprawy zabrał psa.

Mieszkaniec zgłosił, że przy ulicy Bankowej znajdują się nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Strażnicy wystawili cztery „żółte kartki".

Dyspozytor MZK zgłosił, że w autobusie śpi nietrzeźwy mężczyzna. Strażnicy osadzili mężczyznę do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań.

Zgłoszono nieprawidłowe parkowanie pojazdów przy ulicy Obrońców Pokoju . Strażnicy podjęli interwencję w stosunku do pięciu kierujących.

Zgłaszająca z ulicy Podleśnej poinformowała o pozostawianiu przez jednego z mieszkańców pojazdów z pracującym silnikiem. Strażnicy przeprowadzili rozmowę ze wskazaną osobą i poinformowali o obowiązującym zakazie takich działań.

Przy ulicy Karola Miarki strażnicy podjęli interwencję w zakładzie usługowym, z którego wyprowadzony komin znajdował się blisko krawędzi drewnianego dachu. Zgłaszający poinformował, że takie jego usytuowanie może spowodować pożar.

Przy ulicy Paderewskiego zgłoszono nieprawidłowe parkowanie - wystawiono trzy „żółte kartki".

Dyspozytor MZK zgłosił, że w autobusie linii 9 znajduje się kobieta z zanikami pamięci. Patrol Straży Miejskiej dowiózł kobietę do miejsca zamieszkania i pozostawił pod opieką sąsiadki.

Mieszkaniec zgłosił, że przy ulicy Bankowej pojazd zablokował mu wyjazd z posesji. Pojazd został odholowany.

Dyżurny Straży Miejskiej przekazywał dyspozytorowi MPGK informacje od mieszkańców o oblodzonych chodnikach.

Przy ulicy Moniuszki na klatce schodowej spał nietrzeźwy mężczyzna. Został obudzony przez strażników, po czym dobrowolnie, o własnych siłach opuścił budynek.

Dyżurny SM przekazał dyspozytorowi MPGK informacje dotyczące śliskich jezdni i chodników. Tym razem dotyczyło to ulic: Karkonoskiej, Maciejowskiej oraz Lubańskiej.

Starsza osoba osobiście zgłosiła, że przy ulicy Pocztowej, z jednego z mieszkań, wydobywa się woda i zalewa budynek. Na miejscu strażnicy zakręcili główny zawór wody. Mieszkańcy zgłosili awarię do zarządcy budynku.

Każdej nocy strażnicy miejscy przeprowadzają również cykliczne kontrole kilkudziesięciu miejsc przebywania osób bezdomnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group