Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 8013
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Weekend na kolei z przejażdżkami drezyną

Wtorek, 7 lipca 2015, 7:13
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2015, 8:12
Autor: Karolina Matusewicz
Karpacz: Weekend na kolei z przejażdżkami drezyną
Fot. Karolina Matusewicz
W miniony weekend (03–05.07) każdy mógł za darmo przejechać się drezyną w obrębie stacji kolejowej w Karpaczu i zobaczyć wystawę unikalnych pamiątek związanych z tutejszym kolejnictwem. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Kolej Karkonoska.

Stowarzyszenie Kolej Karkonoska to grupa zapalonych miłośników kolei w naszym regionie, którzy dążą do rozwoju kolejnictwa na Dolnym Śląsku i promocji turystyki kolejowej. Ich działania obejmują także akcje mające na celu zwrócenie uwagi na potrzebę przywrócenia połączeń kolejowych na trasie: Jelenia Góra – Karpacz oraz połączeń do Świeradowa Zdroju, Bolkowa i Strzegomia.

W miniony weekend, z okazji 120-lecia otwarcia linii kolejowe do Karpacza i dzięki pracy członków stowarzyszenia i wolontariuszy, każdy mógł przejechać się drezyną oraz zobaczyć specjalnie przygotowaną wystawę, na której znalazły się zdjęcia i przedmioty związane z koleją w Karpaczu. Wszystkie atrakcje były bezpłatne.

Ponadto zwiedzającym wyświetlany był film przygotowany z okazji 120-tej rocznicy linii kolejowej do Karpacza, a w piątek w Muzeum Sportu i Turystyki, Antoni Witczak opowiedział o „Kolei w Karkonoszach”.
Działania prowadzone przez miłośników i zwolenników kolei w regionie przypominają o kiedyś prężnie działającej linii kolejowej, która - przy dobrej woli i działaniu władz oraz poparciu mieszkańców – może znów zostać uruchomiona.

Impreza odbyła się pod patronatem firmowym spółki Koleje Dolnośląskie S.A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group