Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7249
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Weekend na drogach Kotliny Jeleniogórskiej

Poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:28
Aktualizacja: Wtorek, 28 sierpnia 2018, 7:08
Autor: 112
Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W miniony weekend (25–26.08) policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami, dwóch z zakazami oraz czterech kierowców, którzy na 3 miesiące stracili uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W miniony weekend na drogach Kotliny Jeleniogórskiej doszło do kilku kolizji. Najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe manewry wyprzedzania oraz zmiany pasa ruchu. Ponadto policjanci zatrzymali trzech kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości. Dwóch z nich zostało zatrzymanych w Jeleniej Górze, a trzeci w Karpaczu. Badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 0,7 do 2 promili. Tym kierującym za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami wbrew zakazom sądowym. Była to 36-letnia kobieta, która dodatkowo była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku oraz 40-letni mężczyzna, który kierował motorowerem naruszając zakaz sądowy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali czterech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Stracili oni prawa jazdy na 3 miesiące, a dodatkowo każdy otrzymał po 10 punktów karnych.

- Apelujemy o rozsądek na drodze - mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group