Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6732
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Weekend cudów

Sobota, 30 listopada 2019, 7:00
Aktualizacja: Niedziela, 1 grudnia 2019, 5:56
Autor: WAC
Jelenia Góra: Weekend cudów
Fot. WAC
Już za tydzień finał tegorocznej edycji „Szlachetnej Paczki”. O tym jak przebiega akcja w regionie jeleniogórskim poinformowała na konferencji prasowej Elżbieta Sobczak z jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Przypomnijmy jeleniogórska uczelnia ekonomiczna w tym roku jest liderem w naszym regionie odbywającej się już po raz XIX. „Szlachetnej Paczki”. Akcję wsparły zarówno miasto Jelenia Góra jak i Powiat Jeleniogórski.

Podjęliśmy to wyzwanie, łącznie pracownicy, studenci i doktoranci naszej uczelni – mówi dziekan filii UE E. Sobczak. - Już w przyszłym tygodniu odbędzie się u nas tzw. weekend cudów. Tu będzie centrum logistyczne, gdzie będziemy gromadzić i pakować paczki, które potem będziemy wozić do potrzebujących rodzin. Mamy ponad 30 wolontariuszy, którzy poszukiwali rodziny potrzebujące pomocy, jeździli do nich, spotykali się i rozmawiali, dokładnie zapisali ich potrzeby. Zaangażowani w tą akcję są wszyscy z całej filii. Wybraliśmy też jedną rodzinę, dla której zrobimy paczki.

Honorowy patronat nad jeleniogórską odsłoną „Szlachetnej Paczki” objęła posłanka Zofia Czernow, która apeluje o włączenie się w akcję

W jeleniogórskiej bazie "Szlachetnej Paczki" znajduje się około 70 rodzin czekających na pomoc - mówi Z. Czernow. - W tej chwili brakuje jeszcze około 30 darczyńców. Chciałabym zaapelować do wszystkich jeleniogórzan, do zakładów pracy, do ludzi dobrej woli, aby otworzyli swoje serca, aby pomogli zabezpieczyć wszystkie potrzeby ludzi najbardziej potrzebujących. To wszystko dzieje się drogą elektroniczną poprzez stronę internetową „Szlachetniej Paczki” w regionie jeleniogórskim. Tam można znaleźć rodziny potrzebujące. Tam jest dokładnie wskazane czego te rodziny potrzebują. Cała akcja jest bardzo przejrzysta, wszystko jest sprawdzone. Darczyńcą może być osoba fizyczna, grupy osób, zakłady pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group