Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6904
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Wędrówka szlakiem górniczych tradycji

Czwartek, 19 lipca 2018, 7:00
Aktualizacja: Sobota, 21 lipca 2018, 11:07
Autor: WAC
Kowary: Wędrówka szlakiem górniczych tradycji
Fot. UM Kowary
W najbliższą sobotę (21.07) odbędzie się trzeci tegoroczny wakacyjny "Spacer po Kowarach z Przewodnikiem". Tym razem jego trasa będzie wiodła "Szlakiem kowarskich tradycji górniczych".

Spotkanie uczestników o godzinie 10:00 przy „Skansenie Górnictwa Kowarskiego” przy ul. Jagiellończyka. Jej trasa obejmuje m.in.: przejście ścieżką dydaktyczną „Skansen Górnictwa Kowarskiego”, obejrzenie monumentalnego Domu Kultury, omówienie jego interesującej historii, podziwianie dzieł rzeźbiarskich prof. Antoniego Mehla o tematyce górniczej. Uczestnicy będą także wędrować przez Uroczysko w pobliże dawnej Kopalni Magnetytu i Uranu „Wolność”, odnajdą również wlot sztolni „Marta” przy ul. Podgórze. Na koniec chętni zwiedzą podziemną trasę turystyczną Kopalni Podgórze

Ze względu na charakter i trasę spaceru, organizatorzy proszą o ubranie długich spodni, butów które nadają się na górskie wyprawy oraz ciepłego okrycia. Wycieczkę poprowadzi przewodnik Bernard Utrata.

Udział w wędrówce jest bezpłatny (z wyjątkiem wstępu do Kopalni Podgórze - wejście dla uczestników spaceru w promocyjnej cenie).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group