Jelenia Góra: Weatherspoon i spółka ogrywa Sudety

Środa, 25 listopada 2009, 20:33
Aktualizacja: Niedziela, 29 listopada 2009, 9:30
Autor: ahawer
Pechowo, bo tylko trzema punktami 62–65 przegrali ze Zniczem, koszykarze jeleniogórskich Sudetów.

Mecz stał na słabym poziomie, obfitował w wiele strat i nieporadności pod koszem gości. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem meczu był Janavor Weatherspoon, który zdobył 25 punktów i zanotował 8 zbiórek. Jeleniogórscy kibice patrzyli z żalem, na tak świetnie grającego Amerykanina z polskim paszportem, który w jeszcze ostatnim meczu przy Sudeckiej bronił barw naszego klubu...
W odniesieniu zwycięstwa gościom pomógł także Grzegorz Radwan (17 pkt.). Słabiej zaprezentował się inny znany z występów w Sudetach zawodnik, Jakub Czech, który punktował cztery razy po 2 punkty.
Na koniec pierwszej kwarty Sudety prowadziły sześcioma punktami, drugą zaś zaczęli fatalnie i przegrali ją 11:18. Zapewne duży wpływ na dzisiejszą porażkę były kary (za pięć przewinień) dla kluczowych graczy: Rafała Niesobskiego i Tomasza Wojdyły. Ten drugi nabawił się jeszcze w 26 minucie kontuzji, która nie wiadomo jeszcze na ile okaże się groźna.
Cieszy coraz lepsza gra Krzysztofa Samca, który zanotował dziś 50% skuteczność, trafił trzy na sześć trójek. Martwi zaś, słabsza dyspozycja Tomka Wojdyła (8 punktów).

W naszym zespole brakowało poukładanej gry i jednego, czołowego gracza, który wziąłby ciężar zdobywania punktów na siebie.
Na początek trzeciej kwarty Pruszkowianie zdobyli 9 punktów, Sudety żadnego. Na koniec trzeciej kwarty prowadziliśmy 47:46, lecz nie potrafiliśmy „dociągnąć” przewagi do końca meczu.

Ostatni remis dzisiejszego dnia widniał 37 minucie, po trafieniu Sławomira Nowaka było po 57. Chwilę później goście wykorzystując niemoc Sudetów prowadzili już 61:57. Bardzo spadła skuteczność, było zdecydowanie mniej składnych akcji, a więcej walki w parterze.

O wygranej gości zadecydowały dopiero ostatnie minuty spotkania. Na półtora minuty do końca, pruszkowianie prowadzili 59:61. Ostatnia akcja regulaminowego czasu gry miała wyglądać inaczej, niż byśmy chcieli. Skuteczniejsi na linii rzutów wolnych goście utrzymali już prowadzenie do końca. Szansę na doprowadzenie do dogrywki zmarnował Sławomir Nowak, który nie trafił spod samego kosza. W ten sposób Sudety musiały pogodzić się z kolejną już porażką.

Sudety Jelenia Góra – Znicz Basket Pruszków 62:65 (15:9, 11:18, 21:19, 15:19)

Sudety: Nowak 17, Niesobski 13, Samiec 9, Kułyk 8, Wojdyła 8, Prostak 7, Urbaniak, Minciel, Klimek