Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6477
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: We Wrocławiu zakończyły się targi turystyczne

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:13
Aktualizacja: Wtorek, 27 lutego 2018, 6:18
Autor: Paweł Guszała
Wrocław: We Wrocławiu zakończyły się targi turystyczne
Fot. Paweł Guszała
We Hali Stulecia odbyły się jubileuszowe 10 Międzynarodowe Targi Turystyczne i Czasu Wolnego. Do stolicy Dolnego Śląska zjechali się wystawcy z różnych zakątków Polski, a nawet świata. Regiony turystyczne, uzdrowiska, biura podróży, hotele, restauracje, różnego rodzaju atrakcje turystyczne zaprezentowały swoje oferty.

Wrocławskie targi to jedno największych tego typu wydarzeń w Polsce. 3-dniowy harmonogram imprezy po brzegi wypełniony był ciekawymi wydarzeniami, pokazami i panelami dyskusyjnymi. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko zainicjowała 10 lat temu grupa studentów z miejscowej uczelni.

- Wspólnie ze znajomymi postanowiliśmy zrobić jakieś fajne przedsięwzięcie związane z turystyką. Pamiętam, że kiedy odbywała się pierwsza edycja, szefowa targów gdańskich nie mogła uwierzyć, że udało nam się wtedy ściągnąć około 100 wystawców. Cały czas tą imprezę rozwijaliśmy do takiego stanu jaki można teraz zobaczyć. Przyjechało ponad 200 wystawców z polski i zagranicy. Na naszej scenie wystąpi wiele podróżniczych gwiazd: Rafał Fronia, Aleksander Doba czy Jakub Porada. Będzie się działo – zapewnia Przemysław Bandura Prezes Międzynarodowych Targów Turystycznych.

Międzynarodowe Targi Turystyczne wypracowały już sobie liczne kontakty. Do najlepszych z pewnością należy współpraca z województwem śląskim, które dorobiło się nawet statusu regionu partnerskiego tego wydarzenia. Gościem specjalnym tegorocznych wrocławskich targów była Gruzja. Jej przedstawiciele prezentowali zwiedzającym uroki i tradycje swojego wyjątkowego kraju.

Na najważniejszym turystycznym wydarzeniu w regionie nie mogło zabraknąć przedstawicieli z naszego terenu. Sprawdziliśmy, czym próbowali przekonać turystów do przyjazdu do nas.

- Położenie Jeleniej Góry skłania do spacerów, mamy mnóstwo tras, jedna z bardziej urokliwych znajduje się na Borowym Jarze. Mamy nowy punkt widokowy na Górze Gapy skąd rozpościera się malowniczy widok na Kotlinę Jeleniogórską. Zachęcamy do odwiedzenia Term Cieplickich. Na naszym terenie odbywa się wiele ciekawych imprez kulturalnych: teatry uliczne, Zoom, Art and Glass. Zapraszamy do Jeleniej Góry, bo tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – przekonywała Patrycja Łabieniec z UM Jelenia Góra.

- Od 10 lat na wrocławskich targach Lwówek Śląski zaprasza na Lwóweckie Lato Agatowe. W tym roku będzie to już 21 edycja. To wspaniała międzynarodowa impreza, wielokrotnie nagradzana, dlatego tak się nią chwalimy – mówi Mariola Szczęsna, burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Śląski.

- Targi we Wrocławiu są dla nas bardzo istotne z tego względu, że możemy zaprezentować dużej grupie ludzi naszą atrakcyjną ofertę turystyczną. Mamy bardzo dużo obiektów noclegowych, które przyciągają, bardzo dużo aktywności turystycznych na które zapraszamy mieszkańców Wrocławia i okolic. Promujemy się w ramach regionu Karkonosze – mówi Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group