Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 4933
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: We mgle i przez lupę

Wtorek, 22 września 2009, 17:48
Aktualizacja: 17:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: We mgle i przez lupę
Fot. TEJO
Serię miniatur fotograficznych Tomasza Mielecha przedstawiających Jelenią Górę od podwórka można od dziś oglądać w Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej.

Ekspozycja wpisuje się w cykl „Pamięć miasta”, którego pomysłodawcą jest dziennikarz i fotografik Jacek Jaśko. Miłośników czaro-białej, tonowanej fotografii stykowej – coraz rzadszej formy w dzisiejszych galeriach – powitała gospodyni Galerii Małych Form Kamila Wilk. Z racji żałoby narodowej chwilą ciszy uczczono pamięć górników, którzy zginęli w kopalni Wujek.

Prace Tomasza Mielecha przedstawiają różne zakątki miasta sfotografowane w podobny sposób: przy pomocy statywu oraz długim czasie ekspozycji, i – najczęściej – we mgle. Ich rozmiary sprawiają, że w zdjęcie trzeba się wpatrzeć z bliska, aby rozpoznać ten lub inny fragment stolicy Karkonoszy.

Goście wystawy długo przyglądali się niektórym miniaturom usiłując zgadnąć, gdzie autor zrobił dane zdjęcie. W wielu przypadkach rozwiązanie tych sekretów zna tylko on sam. Oszczędny w słowach T. Mielech podkreślił, że prezentowane fotografie należą do zamkniętego już cyklu, który powstawał od początku lat 90. XX wieku do pierwszych lat obecnego stulecia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group