Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5558
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wciąż w świątecznych klimatach

Wiadomości: PIECHOWICE
Wtorek, 18 stycznia 2011, 9:22
Aktualizacja: 9:23
Autor: Accipiter
Fot. Organizatorzy
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewały w niedzielne popołudnie w kościele p.w. św. Antoniego w Piechowicach. A wszystko za sprawą koncertu „Nasze kolędowanie” zorganizowanego przez miejscową parafię i Piechowicki Ośrodek Kultury.

Kiedy kościół wypełnił się po brzegi, podczas specjalnego koncertu zabrzmiały znane kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe. Jako pierwszy zaprezentował się i zachęcał do wspólnego kolędowania parafialny chór „Harfa”.

Z kolei młodzi artyści z dwóch zespołów działających w POK-u - „Szklarki” i „s-POK-OO” - w obecności licznie zgromadzonych widzów zaimponowali kunsztem wokalnym i obyciem scenicznym. Następnie wzruszenie u publiczności wzbudziły grupy dziecięce: „Kolorowe nutki” z piechowickiej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z dwóch przedszkoli samorządowych.

Potem jako solistka wystąpiła Ewelina Marciniak z Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury. Stworzyła niezapomniany klimat i fantastycznie rozśpiewała wszystkich słuchaczy wykonując popularne pieśni bożonarodzeniowe. W finale koncertu wszyscy wykonawcy i uczestnicy zaśpiewali „Gdy się Chrystus rodzi”.

Tradycyjnie okres bożonarodzeniowy trwa do drugiego lutego, więc jeszcze cały czas organizowane są wydarzenia artystyczne związane z Bożym Narodzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~andi2007 18-01-2011 12:21
Wielkie dzięki dla naszego Piechowickiego Proboszcza- Ryszarda Soroki. Co rok wykonawcy kolędowania są coraz to lepiej przygotowani. Za rok pewnie będzie jeszcze fajniej. Warto posłuchać ,by przeżyć to w duchu radości .A i MOK Piechowicki ma w tym duży udział . BRAWA!!!!!!!!
Piipi Jelonkowa 18-01-2011 16:11
~PIĘKNA to sprawa ! .. bo kolęda jest pogłębieniem więzi ludzi z Bogiem ! ~BRAVO! .. dla Piechowickiej Radosnej Parafii !
~tp 18-01-2011 19:02
...i znowu ....nieuwaga .... "Szklarki " to zespół działający przy POK -u ,ale śpiewają w nim osoby ...już w dojrzałym wieku ...ale dziękujemy nie ma jak ....młodość...bez względu na wiek
~ 19-01-2011 7:47
A na mieście jeszcze w klimatach wyborczych... Może Marek zdejmie w końcu swoją facjatę ze słupów?!
~:) 19-01-2011 22:41
...andi2007...a za co konkretnie brawa dla pani dyrektor POK? Za sprzęt grający, który nie zadziałał, czy może za poprowadzenie koncertu? Bo to moim zdaniem, zbyt mało aby przypisywać POK-owi jakiekolwiek zasługi w przygotowaniu koncertu. Wszystkie występujące grupy przygotowują się SAME , ośrodek kultury jedynie udostępnia lokal na próby zespołowi " Szklarki" A może za to są brawa? Śmiech na sali... Za zorganizowanie koncertu należy jedynie podziękować Księdzu Proboszczowi i Księdzu Wikaremu oraz wszystkim grupom które wystąpiły. BRAWO
~:) 21-01-2011 20:02
to prawda,wielkie brawka dla wszystkich "kolędników" a pani z pok-u mogła zasłużyć na brawa śpiewając bo nie ma jej za co dziękować, nic nie zrobiła

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group