Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8979
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Wciąż w świątecznych klimatach

Wtorek, 18 stycznia 2011, 9:22
Aktualizacja: 9:23
Autor: Accipiter
PIECHOWICE: Wciąż w świątecznych klimatach
Fot. Organizatorzy
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewały w niedzielne popołudnie w kościele p.w. św. Antoniego w Piechowicach. A wszystko za sprawą koncertu „Nasze kolędowanie” zorganizowanego przez miejscową parafię i Piechowicki Ośrodek Kultury.

Kiedy kościół wypełnił się po brzegi, podczas specjalnego koncertu zabrzmiały znane kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe. Jako pierwszy zaprezentował się i zachęcał do wspólnego kolędowania parafialny chór „Harfa”.

Z kolei młodzi artyści z dwóch zespołów działających w POK-u - „Szklarki” i „s-POK-OO” - w obecności licznie zgromadzonych widzów zaimponowali kunsztem wokalnym i obyciem scenicznym. Następnie wzruszenie u publiczności wzbudziły grupy dziecięce: „Kolorowe nutki” z piechowickiej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z dwóch przedszkoli samorządowych.

Potem jako solistka wystąpiła Ewelina Marciniak z Przystani Twórczej Cieplickiego Centrum Kultury. Stworzyła niezapomniany klimat i fantastycznie rozśpiewała wszystkich słuchaczy wykonując popularne pieśni bożonarodzeniowe. W finale koncertu wszyscy wykonawcy i uczestnicy zaśpiewali „Gdy się Chrystus rodzi”.

Tradycyjnie okres bożonarodzeniowy trwa do drugiego lutego, więc jeszcze cały czas organizowane są wydarzenia artystyczne związane z Bożym Narodzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group