Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3920
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wciąż pędzą na złamanie karku ulicą Wolności

Czwartek, 19 czerwca 2008, 14:22
Aktualizacja: 14:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wciąż pędzą na złamanie karku ulicą Wolności
Fot. TEJO
Przez dwie godziny w czwartek rano policjanci sprawdzali, jak szybko jeżdżą kierowcy najdłuższą ulicą w mieście. Efekt: 25 mandatów wręczonych osobiście przez funkcjonariuszy i kilkanaście doręczonych pocztą dzięki fotoradarowi.

Akcję „Prędkość” prowadzono z rozmysłem rano, bo to właśnie wtedy najczęściej dochodzi do szaleńczej jazdy czteropasmówką. Wolności to wciąż jedna z bardziej niebezpiecznych ulic i ciągle nie ma pomysłu na to, jak skutecznie zmusić kierowców do zdjęcia nogi z gazu.

Czy pomogą policyjne działania przeprowadzone w czwartek w godz. 6. 30 – 8.
30? Okaże się wkrótce. - Pracę funkcjonariuszy wspomagały ręczne mierniki prędkości oraz fotoradar. Efektem akcji jest ukaranie 25 kierujących za przekroczenie prędkości i inne wykroczenia drogowe. Kilkunastu kierowców zostało utrwalonych na fotoradarze za nadmierną prędkość, o czym wkrótce zostaną powiadomieni listownie – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Działania takie będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta. Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group