Zalogowanych: 4

Ważne zwycięstwo KPR–u

Sobota, 20 września 2014, 19:41
Aktualizacja: Niedziela, 21 września 2014, 2:26
W sobotnim spotkaniu 3. kolejki PGNiG Superligi podopieczne Michała Pastuszko odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie 2014/2015. KPR od pierwszej do ostatniej minuty prowadził w spotkaniu przeciwko Olimpii Beskid Nowy Sącz, wygrywając ostatecznie 35:28.

Po porażce na inaugurację z mistrzyniami Polski z Lublina oraz przed tygodniem w Koszalinie, jeleniogórzanki wyszły na parkiet hali przy ul. Złotniczej mocno zmotywowane, co było widoczne od pierwszych minut. Podopieczne Michała Pastuszko koncertowo rozpoczęły mecz od prowadzenia 7:1, w kolejnych minutach utrzymywały bezpieczną przewagę i do przerwy zasłużenie prowadziły 17:12.

Po zmianie stron Wiertelak podwyższyła na 18:12, ale kolejne cztery trafienia były dziełem przyjezdnych. Szczypiornistki prowadzone przez Lucynę Zygmunt uwierzyły, że są w stanie odmienić losy spotkania, jednak żółto-niebieskie od stanu 24:22 złapały wiatr w żagle i odpłynęły na 30:22 nie pozostawiając złudzeń która ekipa wywalczy pierwszy komplet punktów w sezonie. Ostatecznie KPR pokonał Olimpię 35:28 awansując na 9. miejsce w tabeli Superligi. Kolejne spotkanie jeleniogórzanki rozegrają już w najbliższą środę, 24. września (w Elblągu), a przed własną publicznością powalczą w poniedziałek (29. września) o godz. 18:00, kiedy to do Jeleniej Góry przyjedzie zespół Ruchu Chorzów.

- Dwie podstawowe zawodniczki nie mogły dzisiaj pomóc zespołowi, czekamy kiedy będą w pełni sił i wtedy podejmiemy solidną walkę. Gratuluję zespołowi z Jeleniej Góry, gra fajną, szybką piłkę, natomiast było tu kilka kontrowersyjnych decyzji sędziowskich: Gadzina i Rączka mają szramy od ucha po szyję i to były sytuacje, kiedy piłka była dalej dla Jeleniej Góry - oceniła trenerka Olimpii Beskid Lucyna Zygmunt.

- Dziewczyny wypełniły założenia, aczkolwiek martwi mnie to, że z prostych pozycji dziewczyny nie trafiały. Połowa "setek" i byłoby kilkanaście bramek różnicy. Myślę, że będzie coraz lepiej. Koszalin pokazał, że można, dzisiaj też z małymi przestojami widać było, że można - podsumował trener jeleniogórzanek Michał Pastuszko.

KPR Jelenia Góra - Olimpia Beskid Nowy Sącz 35:28 (17:12)