Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Ważne zwycięstwo juniorów Karkonoszy

Sobota, 10 marca 2018, 21:01
Aktualizacja: 21:04
Runda wiosenna w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Starszych wystartowała. W sobotnim spotkaniu 16. kolejki Karkonosze Jelenia Góra pewnie pokonały Parasola Wrocław 4:1.

Podopieczni Krzysztofa Pietrzyka tracili przed tą kolejką do Parasola sześć punktów, zatem nie mogli sobie pozwolić na potknięcie. Od początku widać było, że jeleniogórzanom bardzo zależy na zwycięstwie i na efekty trzeba było czekać do 24. minuty, kiedy to Norbert Zaleszczyk otworzył wynik spotkania. Dwanaście minut później na 2:0 strzelił Marcel Kaziemko, ale chwilę później biało-niebiescy cieszyli się po raz trzeci za sprawą Filipa Pietruczuka. Wynik 3:0 do przerwy wprowadził więcej pewności swoich umiejętności w szeregach Karkonoszy, a po zmianie stron kolejne trafienie dołożył Paweł Habasiński i było już jasne, że komplet punktów pozostanie w Jeleniej Górze. Gościom udało się zdobyć honorowego gola, a jego autorem w 72. minucie był Dominik Wątor.

W pozostałych spotkaniach 16. kolejki WKS Śląsk Wrocław rozbił Widawę Kiełczów 12:0, Ślęza Wrocław zremisowała z Bobrzanami Bolesławiec 1:1, a FC Wrocław Academy pokonał Polonie Stal Świdnica 3:1. Pojedynki Oławy z Miedzią Legnica i Polkowic z Lechią Dzierżoniów zostaną rozegrane w późniejszym terminie.

Karkonosze dzięki wygranej zbliżyły się do 11. w tabeli LDJS Parasola na 3 punkty. Warto przypomnieć, że jesienią we Wrocławiu jeleniogórzanie również byli lepsi od Parasola (wygrali 3:2). W następnej kolejce (18 marca) ekipa Pietrzyka zagra w Legnicy z miejscową Miedzią.

Karkonosze Jelenia Góra - Parasol Wrocław 4:1 (3:0)