Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8850
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ważne przykazania na bezpieczne wakacje

Czwartek, 9 lipca 2009, 15:24
Aktualizacja: 15:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ważne przykazania na bezpieczne wakacje
Fot. Angela
Strzeż się psa, nie ufaj obcym, nie skacz na główkę w nieznanym akwenie! O tym dzieciom z półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury mówiły dzisiaj sierż. Alicja Baranowską i sierż. Arleta Czado z jeleniogórskiej policji.
Uczestnicy w wieku od 6 do 14 lat bacznie przysłuchiwali się radom policjantek i żywo reagowały na zadawane pytania. Każdy chciał wykazać się posiadaną wiedzą na temat bezpieczeństwa.

Mówiono o tym jak zachować się nad wodą, przestrzegano nad oddaleniem się od dorosłych i a w wodzie od brzegu, skakaniu na główkę, wchodzeniu do wody po spożyciu alkoholu, popychaniu się w wodzie itp.

W odniesieniu do gór wspomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się, niezbędnym sprzęcie i wyposażeniu oraz odpowiednim stroju. Nie pominięto też tematu bezpiecznego poruszania się po ulicy czy jeździe na rowerze. Dzieci ćwiczyły też postawy obronne podczas ataku groźnego psa czyli tzw. drzewko czy żółwia.

– Pamiętajmy, że postawę tzw. żółwia stosuje się, kiedy pies nas przewróci, w innym przypadku stosujemy tzw. drzewko – mówiła do słuchaczy sierż. Alicja Baranowska.
Nie pominięto też bezpiecznych zachowań w domu, w obecności osób obcych czy w innych okolicznościach podczas spędzania wolnego czasu.

– Takie spotkania z policją prowadzone są w miejscach, gdzie dzieci przebywają na półkoloniach oraz w miejscach zorganizowanego wypoczynku, na koloniach czy obozach – mówi sierż. Alicja Baranowska. To część projektu „Bezpieczne wakacje”. Policjanci są gotowi do prowadzenia takich prelekcji we wszystkich ośrodkach, gdzie wypoczywają najmłodsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group