Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 10919
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wąskie gardło na Obrońców Pokoju

Poniedziałek, 11 lutego 2008, 8:59
Aktualizacja: 9:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wąskie gardło na Obrońców Pokoju
Trwa przebudowa gmachu dawnego szpitala, a później – III LO. Jeszcze w tym roku ma się tu wprowadzić MOPS.
Fot. TEJO
Po wąziutkiej uliczce już teraz jeździ kilka samochodów w ciągu kwadransa. Strach pomyśleć, co będzie, kiedy przy ul. Jana Pawła II zostanie otwarta nowa siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Mieszkańcy ul. Obrońców Pokoju narzekają na hałas i spaliny. Jeszcze niedawno rzadko ktoś tu przejeżdżał. Teraz – od kiedy działa Kolegium Karkonoskie przy ul. Lwóweckiej oraz urzędy w dawnym Centrum Szkolenia Radioelektronicznego, panuje tu ruch jak w centrum miasta.

- Jadąc tędy, omijam korki na Grunwaldzkiej. Po prostu jest dużo szybciej – mówi Dariusz Andrzejewski, którego spotkaliśmy nieopodal. Tak czyni wielu kierowców. A cicha do tej pory uliczka przemieniła się w ruchliwy tranzytowy i bardzo niebezpieczny trakt. Do tego niektórzy zmotoryzowani mocno przyciskają pedał gazu, kiedy tylko zrobi się tu luźniej. Między innymi dlatego przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” zamontowano spowalniacze ruchu.

Będzie jeszcze gorzej, bo już w tym roku do przebudowywanej byłej siedziby III Liceum Ogólnokształcącego przeprowadzi się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz inne instytucje. Jedyny dojazd prowadzi tam właśnie ulicą Obrońców Pokoju. Nie ma możliwości jej poszerzenia ani wprowadzenia innych ułatwień w ruchu. Ludzie obawiają się tłoku i jeszcze większego ryzyka wypadków niż do tej pory.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
906
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group