Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8608
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Warto zostać w Jeleniej Górze. Wyzwanie dla młodych

Środa, 29 września 2010, 13:56
Aktualizacja: Czwartek, 30 września 2010, 17:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Warto zostać w Jeleniej Górze. Wyzwanie dla młodych
Fot. TEJO
Nie skończyliście 26 lat i macie pomysł, jak uatrakcyjnić miasto, aby było przyjazne młodym ludziom? Weźcie udział w konkursie ogłoszonym przez sztab posła Marcina Zawiły. Zwycięzcy dostaną miejsce na liście wyborczej PO do rady miasta.

– Wiemy, że zjawisko opuszczania naszego miasta przez ludzi młodych jest powszechne. Zresztą ma ono nie tylko jeleniogórski wymiar: to tendencja ogólnoeuropejska, że młodzi mieszkańcy uciekają z mniejszych ośrodków – mówi Marcin Zawiła, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Jeleniej Góry.

– Nie chcemy jednak poprzestać na narzekaniu i biadoleniu. Postawiliśmy ogłosić konkurs adresowany do młodzieży w wieku od 18 do 26 lat. Napiszcie do nas. Przedstawcie nam swoje pomysły na uatrakcyjnienie Jeleniej Góry – zachęca M. Zawiła. Czasu jest niewiele, bo pięć dni. Na prace organizatorzy czekają do przyszłego wtorku (5 października 2010 roku). Adres: marcinkampania@gmail.com

Warto się wysilić, bo nagroda jest nietypowa: to miejsce na liście wyborczej PO. – Chcemy się spotkać z laureatami i porozmawiać z nimi, bo nie wyobrażamy sobie, aby mówić o młodzieży bez młodzieży – zapowiada kandydat PO. Zwycięzcy zostaną przedstawieni 19 października podczas konwencji rozpoczynającej wyborcze starcie, która odbędzie się w siedzibie DODN. – Poznamy też kandydatów na burmistrzów, wójtów i radnych miasta oraz powiatu – zapowiada Hubert Papaj, który dziś wraz z Marcinem Zawiłą rozmawiał z dziennikarzami.

Asystent posła Piotr Miedziński wcisnął symboliczny enter wysyłając zaproszenie do udziału w konkursu na stronę facebook’ową, którą Marcin Zawiła właśnie założył. Kandydat PO przedstawił też swoją wyborczą maskotkę: jelonka, którego dostał w prezencie od Czechów z miasta Semily. - To taki specjalny jelonek, który się kładzie i kłania - żartował poseł. Dziennikarze szybko zauważyli, że rywal M. Zawiły Marek Obrębalski też ma w ratuszu jelenia, tyle że dużo większego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group