Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11156
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty z malarstwa w piątek

Czwartek, 4 października 2018, 6:27
Aktualizacja: Piątek, 5 października 2018, 13:54
Autor: BWA
Jelenia Góra: Warsztaty z malarstwa w piątek
Fot. Archiwum BWA
W Osiedlowym Domu Kultury, przy ul. Trzcińskiego w Jeleniej Górze odbędą się 5 października o godz. 10.00
warsztaty z malarstwa, które poprowadzi Seweryn Swacha przy współpracy Piotra Majewskiego. Wstęp jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w ODK albo pod numerem telefonu (75)7531831.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z najpopularniejszymi nurtami w malarstwie współczesnym.

- Skupimy się na analizie technik i strategii artystycznych, nie formy plastycznej. Podczas warsztatu nie będziemy uczyli się malowania martwej natury albo pejzażu, ale rozpoznawania i twórczego rozwinięcia oryginalnych zasad i trików, którymi posługują się malarze współcześni. Każdy z uczestników wykona obraz. Po warsztatach odbędzie się wystawa tych prac - informują organizatorzy.

Seweryn Swacha (ur. 1979) absolwent jeleniogórskiego Liceum Plastycznego oraz malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni prof. Ryszarda Woźniaka).
Swacha używa rozmaitych technik i strategii malarskich. Podstawą jego działalności jest kolaż – zapożyczenie i cytat obecne na płótnach pod postacią fotografii, wycinków prasowych, czasem elementów całkowicie zewnętrznych, przytwierdzonych do obrazu na przykład za pomocą sznurka. Swacha zdobywa i gromadzi na płótnie informacje zewsząd, jego malarstwo opiera się na kojarzeniu elementów znaczeniowo odległych, Swacha pokazuje jak pozorna jest ich osobność. Jego twórczość jest niejednorodna i rozedrgana, jako malarz sprawia wrażenie jakby chciał wszystko sprawdzić, wszystkiego doświadczyć, każdej techniki, każdego sposobu myślenia o obrazie, przekonać się na własnej skórze, na swoim własnym płótnie, że to zadziała. A jeśli nie zadziała, utrwalić porażkę/usterkę. (P. Machłajewski, fragment tekstu z katalogu wystawy Zielona z Jelenią mylą mi się)

Artysta ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych oraz kilkudziesiąt zbiorowych w kraju i za granicą (Szkocja, Holandia, Słowacja). Pokazywał swoje prace m.in. w galeriach BWA w Jeleniej Górze, Zielonej Górze i Wrocławiu, w poznańskich galeriach Arsenał, Pies, Nowa i ON, słupskiej Galerii Bałtyckiej, łódzkiej Galerii Bałuckiej oraz w warszawskiej Galerii Studio. Mieszka i pracuje w Gdańsku.

Warsztaty w ramach projektu „Przystań dla sztuki” realizowanego przez Przystań Twórczą Cieplickie Centrum Kultury we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych i Osiedlowym Domem Kultury.

www.przystansztuka.blogspot.com
www.odk.jgora.pl
www.przystantworcza.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kutury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
956
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Groby wojowniczek
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group