Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8720
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Warsztaty Terapii Zajęciowej powstaną w Kowarach

Poniedziałek, 21 stycznia 2013, 7:32
Aktualizacja: Wtorek, 22 stycznia 2013, 7:24
Autor: Mea
W wyremontowanym budynku Urzędu Miasta Kowary, przy ul. 1 Maja, powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej dla 30 osób niepełnosprawnych nie tylko z Kowar, ale również z Karpacza, Podgórzyna i Mysłakowic. – Na wyposażenie warsztatów przyznano dotację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości ponad 100 tys. zł.

Uroczyste otwarcie planowane jest w okolicach czerwca, po tym jak sale zostaną wyposażone w odpowiedni sprzęt – powiedział Leszek Karbowski, prezes Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze.
Siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej będzie znajdować się na pierwszym piętrze, w budynku Urzędu Miasta, gdzie na parterze mieści się obecnie Urząd Stanu Cywilnego.

- Powstanie pięć pracowni, a w każdej z nich z zajęć będzie korzystać ok. pięciu uczestników. Będą zajęcia komputerowe, rękodzielnicze, ogrodnicze oraz plastyczne – mówił Leszek Karbowski.
W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa ze starostwem powiatowym oraz włodarzami miast, których mieszkańcy będą chodzić na zajęcia. Później odbędzie się nabór ok. siedmiu pracowników administracyjnych i instruktorów oraz 30 pełnoletnich osób chętnych, by uczestniczyć w warsztatach.
Budynek został odrestaurowany w ramach funduszy europejskich, a koszt jego remontu wyniósł ponad 2 mln zł.
- Jestem szczęśliwy i dumny z tego, że to właśnie w Kowarach powstaną pierwsze Warsztaty Terapii Zajęciowej w powiecie jeleniogórskim i będą skupiać na zajęciach osoby niepełnosprawne również z Karpacza, Podgórzyna i Mysłakowic. Warsztaty powstaną m.in. dzięki staraniom Barbary Nadolskiej, która była szefową Kowarskiego Koła Dzieci Specjalnej Troski, a obecnie jest pełnomocnikiem burmistrza do spraw osób niepełnosprawnych – podkreślał Mirosław Górecki, burmistrz Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group