Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 6448
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Warsztaty myśliwskie w Mroczkowicach

Środa, 25 lipca 2018, 8:39
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2018, 9:17
Autor: Paweł Guszała
Region: Warsztaty myśliwskie w Mroczkowicach
Fot. Paweł Guszała
Jedną z imprez towarzyszących ostatniej Izerskiej Gali w Mirsku były warsztaty myśliwskie na strzelnicy w Mroczkowicach. W sobotnie (21.07.) przedpołudnie każdy mieszkaniec gminy, ale nie tylko, mógł przyjść i postrzelać do celu. Można skorzystać z tego obiektu także w weekendy.

Warsztaty myśliwskie na strzelnicy w Mroczkowicach, dla osób powyżej 16 roku życia, zorganizowały władze gminy Mirsk z Kołem Łowieckim „Wieniec”.

- Pomysł na to wydarzenie pochodzi od burmistrza Andrzeja Jasińskiego. W zeszłym roku podobną imprezę zrobiliśmy dla myśliwych, w tym roku formuła się zmieniła. Jest bardziej otwarta, dzięki czemu każdy kto przyjedzie może postrzelać do celu pod okiem wykwalifikowanych osób – mówi Jacek Terlecki, kierownik strzelnicy.

Choć warsztaty miały być tylko kolejną atrakcją Izerskiej Gali, to w trakcie wydarzenia pomiędzy uczestnikami nawiązała się mała konkurencja.

- Jest 6 konkurencji. Postrzelać można z wiatrówek, broni myśliwskiej, łuku, na dystansie 50 m i 100 m – tłumaczy J. Terlecki.

Osoby stroniące od broni także mogły znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali jeszcze degustacje potraw z dziczyzny oraz przejażdżki bryczką myśliwską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group