Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5481
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warsztaty modelarskie

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Poniedziałek, 18 listopada 2019, 8:06
Aktualizacja: Wtorek, 19 listopada 2019, 9:14
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
Niecodzienni goście odwiedzili w ostatnią sobotę (16.11) Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudeckim. Tego dnia zorganizowano tam warsztaty modelarskie dla dzieci z Domu Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie.

Podczas warsztatów dzieci z dużym zaangażowaniem uczyły się klejenia modeli. Miały też okazję posłuchać opowieści emerytowanego pilota Stanisława Błasiaka o historii szybownictwa, nierozerwalnie związanego z Jeżowem Sudeckim oraz zwiedziły izbę pamięci modelarni i Zakład Szybowcowy w Jeżowie Sudeckim.

To może być ciekawsze od komputera – mówił współgospodarz spotkania - członek Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego Artur Smolarek. - Czasem warto odstawić komputer albo smartfona i zaproponować alternatywną, ciekawą i kreatywną formę spędzania wolnego czasu.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Polak 18-11-2019 10:12
Może modelarze pomogą wystrzegać mityczne sanitariaty na Górze Szybowcowej panu Musiałowi i TW SB "SKIERŚ". Zapadł łagodniejszy wyrok dla kierownictwa Aeroklubu Jeleniogórskiego. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze w postępowaniu odwoławczym złagodził karę dla dyrektora - Jacka M. i prezesa - Bogusława R., oskarżonych o wyłudzenie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Sąd uznał winę obu sportowych działaczy i warunkowo umorzył postępowanie na rok próby. W pierwszej instancji obaj zostali skazani na kary grzywny. Mieli zapłacić po 4 tysiące złotych oraz zwrócić koszty sądowe. Obrońcy wnieśli apelację. Podobnie zachowała się prokuratura, która wnioskowała o kary roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzy lata. Sąd odrzucił apelację oskarżyciela. Według sędziego Tomasza Skowrona - Jacek M. i Bogusław R. podali w dokumentach dotyczących dotacji nieprawdziwe informację, jednak nie miały one wpływu na jej przyznanie. Zdaniem sądu oskarżeni nie sprzeniewierzyli pieniędzy i wykorzystali je na inne cele związane z działalnością Aeroklubu Jeleniogórskiego. - W tej sytuacji ich postępowanie należy uznać jedynie za wypadek mniejszej wagi – powiedział w uzasadnieniu sędzia Skowron. Rozstrzygnięcie sądu jest prawomocne. Problemy Jacka M. i Bogusława R. zaczęły się w pięć lat temu. Obaj przygotowali dokumentację remontu zrujnowanych łazienek i toalet na Górze Szybowcowej. Miały one służyć do obsługi grup młodzieżowych, biorących udział w szkoleniach lotniczych prowadzonych przez Aeroklub Jeleniogórski. Urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego przyznali na ten cel 18 tysięcy złotyc
~Silny Roman 1-12-2019 17:09
Dla dzieciakow to fajna zabawa ,niejeden tak zaczynal przygode z lotnictwem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group