Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6931
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Warsztaty językowe dla służb kryzysowych

Czwartek, 12 września 2019, 7:01
Aktualizacja: Sobota, 14 września 2019, 8:42
Autor: WAC
Powiat: Warsztaty językowe dla służb kryzysowych
Fot. Starostwo Powiatowe
W ramach projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Transgranicznym Centrum Zarządzania Kryzysowego, odbywa się szkolenie dla dyspozytorów służb zarządzania kryzysowego z Polski (Powiat Jeleniogórski i Miasto Jelenia Góra) oraz Republiki Czeskiej (Liberecki Kraj).

Szkolenie odbywa się w formie teoretycznej poprzez przedstawienie referatów oraz prezentacji multimedialnych połączone z dyskusją oraz praktycznej. Ta druga ma formę polsko-czeski warsztatów językowych, których celem będzie poprawa wzajemnej komunikacji i współdziałania służb ratowniczych przy transgranicznych interwencjach i sytuacjach nadzwyczajnych.

Przypomnijmy. Celem projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy” jest podniesienie transgranicznej gotowości służb, wzmocnienie i uzupełnienie wyposażenia sprzętowego, środków ochrony osobistej strażaków oraz zwiększenie poziomu wyszkolenia poprzez organizowanie cyklicznych edycji Międzynarodowych Manewrów Ratowniczych.

Powiat Jeleniogórski w ramach środków z projektu zakupił w ubiegłym roku: dziesięć radiotelefonów analogowo-cyfrowych do organizacji łączności współdziałania podczas prowadzonych wspólnych akcji ratowniczych w pasie przygranicznym, system multimedialny ze ścianą multiwizyjną zainstalowany w Transgranicznym Centrum Zarządzania Kryzysowego, zlokalizowanym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, dziesięć telefonów konferencyjnych SIP do Transgranicznego Centrum Zarządzania Kryzysowego, w celu organizacji łączności powiadamiania ostrzegania i alarmowania w pasie przygranicznym i zabezpieczenie łączności Powiatowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego Powiatu Jeleniogórskiego, sześć laptopów z oprogramowaniem. Projekt będzie realizowany do 31.12.2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group