Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3023
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Warsztaty dla szkół gastronomicznych po raz piąty

Środa, 11 lutego 2015, 8:08
Aktualizacja: 8:11
Autor: Angela
Polska: Warsztaty dla szkół gastronomicznych po raz piąty
Fot. Organizator
Polska kuchnia wcale nie musi być nudna! O walorach smakowych polskich produktów regionalnych i możliwościach ich przyrządzania w nowoczesny sposób dowiedzą się uczniowie szkół gastronomicznych. Piąta edycja projektu „Gotuj lokalnie” realizowana jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Nabór do projektu trwa od 17 do 23 lutego br.

Fundacja EFRWP, przy współpracy z Akademią Marcina Budynka, przygotowała dla nauczycieli oraz uczniów szkół gastronomicznych cykl zajęć, poszerzających wiedzę na temat produktów tradycyjnych i regionalnych. W ramach projektu „Gotuj lokalnie” uczestnicy poznają liczne możliwości wykorzystania takich produktów w kreowaniu nowoczesnej kuchni, przy zachowaniu ich charakterystycznego smaku. Dodatkowo warsztaty mają zachęcić przyszłych kucharzy do współpracy z lokalnymi producentami i rolnikami - dzięki temu potrawy przez nich serwowane zachowają wysoką jakość oraz podbiją serca gości.

Żeby zgłosić się do projektu należy wypełnić formularz elektroniczny, dostępny na stronie www.efrwp.pl w terminie od 17 do 23 lutego br. W projekcie weźmie udział 18 szkół gastronomicznych z całej Polski. W pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną szkoły, które zgłosiły się w ubiegłym roku, ale z powodu braku miejsc znalazły się na liście rezerwowej.

Kolejnym kryterium, decydującym o zakwalifikowaniu do projektu, będzie kolejność zgłoszeń.
- Już od kilku lat staramy się pokazać młodym adeptom sztuki kulinarnej, że Polska jest bogata w tradycyjne, regionalne produkty, które w niecodzienny sposób można wykorzystać w gotowaniu. Przyszli szefowie powinni wiedzieć, że te wyjątkowe, lokalne produkty mogą stanowić podstawę nowoczesnej kuchni. W projekcie chcemy także zwrócić uwagę na korzyści, jakie płyną z bezpośredniej współpracy z producentami w zawodzie kucharza - mówi Marek Zagórski, prezes Zarządu Fundacji EFRWP.

Projekt „Gotuj lokalnie” podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy to szkolenie z szefami kuchni, które w tej edycji przeprowadzą m.in. Marcin Budynek, Jerzy Pasikowski i Joseph Seeletso skierowane do nauczycieli z placówek biorących udział w programie w ramach Targów EuroGastro 2015. II etap to warsztaty kulinarne prowadzone przez nauczycieli w szkołach (zajęcia teoretyczne oraz praktyczne), a trzeci to konkurs dla uczniów na danie główne wykorzystujące produkty regionalne. Jego zwycięzcy otrzymają nagrodę specjalną–- kurs w Akademii Kulinarnej Marcina Budynka. Na wszystkich finalistów czekają też nagrody rzeczowe. Projekt „Gotuj lokalnie” realizowany jest przez Fundację EFRWP we współpracy z Akademią Kulinarną Marcina Budynka, przy wsparciu Fundacji Klub Szefów Kuchni.

Więcej informacji o projekcie „Gotuj lokalnie” znajduje się na stronie: www.efrwp.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group