Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6672
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Warsztaty architektoniczne dla dzieci – w każdą środę

Poniedziałek, 26 listopada 2012, 7:39
Aktualizacja: 7:41
Autor: Org
W połowie miesiąca rozpoczęły się w Jeleniej Górze warsztaty architektoniczne dla dzieci. To pierwsze tego typu zajęcia w regionie i odbywają się cyklicznie w środy od godz. 16.00 do 17.30 w siedzibie SARP–u przy ul. Wolności 2 w Jeleniej Górze. Organizatorem jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Jeleniej Górze oraz pracownia projektowa SK–ARCHITEKCI. Zajęcia prowadzone są przez architektów oraz studentów architektury. Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni i zwiększanie możliwości manualnych u dzieci.

- Nie chcemy narzucać dzieciom sposobu tworzenia makiet czy modeli. Chcemy, aby dzieci miały możliwość samodzielnego decydowania, jak chcą skonstruować swoje projekty, prowadzący są wyłącznie pomocą. Pragniemy aby warsztaty dały możliwość - przede wszystkim dzieciom - odczuć, jak wiele wpływu mają one na otoczenie i świat w którym żyją - piszą organizatorzy.

I dodają: na naszych warsztatach: tworzymy domy na wodzie, domy lepianki, domy na drzewie, domy na Marsie, uczymy się się co to jest skala, proporcja, perspektywa czy funkcja, konstruujemy mosty, wieżowce, kopuły, mebelki, robimy mini ogródki, nasze pokoje, podwórka, mieszkania.

Zapisy i szczegółowe informacje: k.szkapiak@jgora.sarp.org.pl, tel. tel: 608 382 410

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group