Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7615
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Warszawskie tempo przy ul. Jasnej

Poniedziałek, 19 października 2009, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Warszawskie tempo przy ul. Jasnej
Fot. TEJO
W oczach rośnie budynek Pasażu Grodzkiego, która powstaje w rejonie ulic Jasnej i Grodzkiej na starówce.

Ekipy Erbudu, wykonawcy tej największej obecnie inwestycji w Jeleniej Górze, pracują bez wytchnienia również w niedziele i długo po zapadnięciu zmroku. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych w minionym tygodniu robót nie przerwano. Na plac budowy trafił jeszcze jeden żuraw, a murom galerii codziennie przybywa wysokości. Przysłoniły już – „łysą” do niedawna – południowo-zachodnią stronę ulicy Jasnej. Niebawem zasłonią w perspektywie ratusz.

Zgodnie z zapewnieniem inwestora galeria ma zostać otwarta za rok. Biorąc pod uwagę „warszawskie” tempo budowy, zarządcy Erbudu nie rzucili słów na wiatr. Zresztą to jedyny – poza powstającą Castoramą – „niewirtualny” tak duży plac budowy zapowiadanych przez samorządowców wielkich inwestycji: aquaparku, Focusparku i wspomnianej niedawno galerii przy ul. Obrońców Pokoju.

Budynek Pasażu Grodzkiego architektonicznie nawiąże kształtem do wyburzonych w latach 70. XX wieku dziewiętnastowiecznych kamienic. W środku będzie jednak zupełnie inaczej: powstanie tu galeria handlowa z butikami, restauracjami oraz salą z przeszklonym sufitem, która będzie areną koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group