Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5665
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Warszawskie śledztwo ws. łapówki z wątkiem jeleniogórskim

Czwartek, 9 lutego 2017, 16:27
Aktualizacja: Sobota, 11 lutego 2017, 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Warszawskie śledztwo ws. łapówki z wątkiem jeleniogórskim
Fot. Archiwum
Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, śledztwo ws. domniemanej łapówki w wysokości 2,5 mln zł dla prezydent Warszawy „lub jej zastępców” zaczęło się na podstawie wpisu na blogu Roberta Prystroma – byłego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry. Doniesienie złożył Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Serwis internetowy podkreśla, że Prystrom był już skazany za zniesławienie i znieważenie Michała Sołowowa, byłego współwłaściciela Echo Investment. Według informacji portalu tvnwarszawa.pl w wyroku o sygnaturze II K 131/16 wydanym przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze orzeczono karę sześciu miesięcy w zawieszeniu na dwa lata, nawiązkę 30 tys. zł na cel charytatywny, oddanie skazanego pod dozór kuratora oraz obowiązek podania wyroku do publicznej wiadomości. Wyrok ten uprawomocnił się 6 września 2016 r.

– Nie jestem w stanie ocenić wiarygodności tego człowieka. Wiem, że istnieje, wiem, że pracował dla tej spółki i to tyle. Jako, że wiele rzeczy wskazywało, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa, jako radny miałem obowiązek złożyć zawiadomienie – mówił w rozmowie z PAP Śpiewak.

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, Robert Prystrom jest poszukiwany przez policję (póki co bez listu gończego), bowiem kielecka prokuratura chce mu postawić zarzut stalkingu i zmuszania groźbą do określonego zachowania w innej sprawie. - Mężczyzna nie stawiał się na wezwania, nie przebywał w miejscu zamieszkania, w związku z tym zostało wydane zarządzenie o jego poszukiwaniu - mówił w rozmowie z tvnwarszawa.pl prok. Daniel Prokopowicz, rzecznik kieleckiej prokuratury. - Nie jest jednak poszukiwany listem gończym. Być może, jeśli działania policji nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, zwrócimy się do sądu o wydanie postanowienia o jego tymczasowym aresztowaniu oraz listu gończego - dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group