Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 10222
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wang chóralnie rozśpiewany

Wtorek, 6 stycznia 2009, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
REGION: Wang chóralnie rozśpiewany
Fot. Angela
W minioną sobotę w ramach Międzynarodowych Spotkań Kolędowych, Świątynia Wang kolejny raz rozbrzmiała głosami chóru. Tym razem dla publiczności zaśpiewał Chór Nauczycielski „Bacalarus” ze Złotoryi, zaproszony przez organizatorów imprezy, Fundację Karkonosze – Muzyka Serc, którą twórcami są Urszula i Andrzej Gniewek.

W pierwszej części w drewnianej świątyni chór Nauczycielski „Bacalarus” zaśpiewał dostojne pieśni „Cherubikon”, „Exultate Juste in Domine”, „Tristis est amina mea” oraz „Locus iste”. Po krótkiej przerwie natomiast publiczność usłyszała kolędy w oryginalnym wykonaniu: „Lulajże Jezuniu”, „W żłobie leży”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz inne.

Chórowi przewodniczył dyrygent Jarosław Lewków, a duchem wspierał ich prezes chóru Zbigniew Wróblewski. Mimo niskiej temperatury i przeziębionych wykonawców, publiczność była występem zachwycona.

„Bacalarus” powstał na przełomie 1986 roku z inicjatywy ówczesnego Inspektora Oświaty i Wychowania Alfreda Michlera. Chór ten jest czołowym zespołem amatorskim na Dolnym Śląsku, który posiada urozmaicony repertuar światowej muzyki świeckiej i sakralnej, od utworów dawnych do współczesnych.

W minionym czasie wykonawcy dali już ponad 200 koncertów w kraju, jak i za granicą, w tym m.in. w Czechach, Grecji, Holandii, Francji i Niemczech. Talent i umiejętności grupy został już niejednokrotnie docenione czego przykładem są liczne nagrody: brązowy medal w XII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej a Capella, Nagroda Publiczności w XIV Ogólnopolskim Konkursie „Legnica Cantat”, wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Prewezie w Grecji czy III miejsce w II Dolnośląskim Festiwalu Chórów „Silesia Cantat” Głogów. Zespół wydał też dwie płyty: Koncert Zaduszkowy i Kolędy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
673
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group