Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11431
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wandale okradli miejską choinkę

Poniedziałek, 29 grudnia 2014, 10:35
Aktualizacja: 10:44
Autor: SM
Jelenia Góra: Wandale okradli miejską choinkę
Fot. SM
Trzech pijanych mężczyzn awanturowało się w centrum miasta, a następnie zniszczyło choinkę na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. Jeden z nich próbował wyrwać świecącą kokardę. Gdy mu się to nie udało, wyszarpał jedną z gwiazdek zrywając przewody zasilające. Do zdarzenia doszło w piątek (26.12) o 1.30.

Dzięki czujności dyżurnego straży miejskiej oraz kamerom monitoringu miejskiego strażnicy szybko ujęli sprawców zdarzenia. - Mężczyźni stawiali opór, nie stosowali się do poleceń i byli bardzo agresywni – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Strażnicy odzyskali i zabezpieczyli skradzioną ozdobę choinkową – dodaje.

Na miejsce została wezwana policja. Podczas czynności jeden z mężczyzn dalej był agresywny, dlatego został przewieziony do komisariatu i osadzony do wytrzeźwienia w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Ujęci mężczyźni to mieszkańcy Jeleniej Góry - 21-latek i dwóch 24-latków.

Tej samej nocy strażnicy interweniowali już wobec tych mężczyzn, gdy w centrum miasta pili alkohol i zakłócali spokój. Wtedy zostali ukarani: jeden mandatem karnym, a dwóch pozostałych odpowie za swoje czyny przed sądem.

Nie była to również jedyna interwencja strażników miejskich wobec osób niszczących ozdoby na miejskich choinkach. Kilka dni temu strażnicy ujęli i ukarali dwie osoby kopiące ozdoby choinkowe. Wandale nie mogą czuć się bezkarni. Choinki, na Placu Ratuszowym, w Sobieszowie i Jagniątkowie są monitorowane przez miejskie kamery. - To dzięki nim sprawców udaje się ująć na gorącym uczynku bądź zidentyfikować i zlokalizować – dodaje Artur Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group