Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6914
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wandale niszczyli portrety ubeków

Środa, 21 maja 2008, 7:53
Aktualizacja: Czwartek, 22 maja 2008, 7:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wandale niszczyli portrety ubeków
Fot. TEJO
Wypili po butelce taniego wina i postanowili zaprotestować przeciwko ustrojowi komunistycznemu zamalowując afisze składające się na wystawę plenerową „Twarze Jeleniogórskiej Bezpieki”. Tak dwóch chuliganów tłumaczyło się przed strażnikami miejskimi.

Do incydentu doszło we wtorek wieczorem. – Patrol straży miejskiej został powiadomiony, że dwaj mężczyźni dewastują wystawę. Po przybyciu na miejsce strażnicy zauważyli stojących dwóch mężczyzn przy ekspozycji – poinformował mł. insp. Grzegorz Rybarczyk z SM.

Zagadnięci nie przyznali się oni do popełnionego czynu. Twierdzili, że wystawę tylko oglądali. Strażnicy zatrzymali mężczyzn do wyjaśnienia. Zaprowadzili ich do ratusza, gdzie został odtworzony film z kamery monitorującej.

Na kadrach byli ci sami dwaj mężczyźni „uwiecznieni” przy dewastowaniu wystawy. Wandalami okazali się Piotr S oraz Michał D. obaj zamieszkali w Jeleniej Górze.

- W trakcje czynności oznajmili, że godzinę wcześniej wypili po butelce wina i chcieli zaprotestować przeciwko reżimowi panującemu w tamtych czasach. Po wyjaśnieniach mężczyźni zostali zwolnieni i poinformowani że zostanie wobec nich wszczęte postępowanie w sprawie wykroczenia – poinformował mł. insp. Rybarczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group