Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wandale niszczą znaki za 180 tys. zł rocznie

Czwartek, 20 października 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wandale niszczą znaki za 180 tys. zł rocznie
Fot. Angela
Powyginane, poucinane, czy pomalowane sprejem znaki to prawdziwa plaga Jeleniej Góry. Wandale nie oszczędzają również drogowych luster, które nagminnie rozbijają. Roczne zniszczenia MZDiM szacuje na 180 tys. zł, co stanowi 30 – 35 procent całej kwoty przeznaczonej na znakowanie miasta.

Problem już sygnalizowaliśmy pisząc o wygiętych słupkach ze znakami przy ulicy Morcinka i Wyczółkowskiego. Okazuje się, że nie dotyczy to jedynie tej części miasta.

O innym zniszczonym znaku poinformował nas pan Paweł z Zabobrza. Chodzi o oznakowanie miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych przy ul. Sygietyńskiego 5. Wygięty znaj można też zauważyć przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i al. Jana Pawła II, czy przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego - Wyszyńskiego. Drogowcy przyznają, że zniszczeń jest tak wiele, że nie nadążają ich usuwać, a o wielu też nie wiedzą.

– Znaki są przede wszystkim wyginane, łamane przez wandali, ale również obcinane przez złodziei metalu. Prawdziwą plagą jest również tłuczenie drogowych luster. Wandale nie zdają sobie sprawy z tego, że zniszczenie znaków czy luster w strategicznych miejscach to stwarzanie realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa. Staramy się na bieżąco usuwać takie znaki, jednak przy takiej skali tego zjawiska, nie jest to zadanie proste – przyznaje Jerzy Bigus, zastępca dyrektora miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group