Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5224
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wandale dewastują siłownię w parku na Wzgórzu Kościuszki

Poniedziałek, 26 listopada 2012, 7:11
Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2012, 7:27
Autor: Red
Jelenia Góra: Wandale dewastują siłownię w parku na Wzgórzu Kościuszki
Fot. Czytelniczka
– Niezbyt długo mogły się cieszyć osoby niewidome i niedowidzące instrukcją napisaną alfabetem Braille'a, umieszczoną przy urządzeniach do ćwiczeń fitness na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze. W biegłym miesiącu zaledwie powstał ów kompleks, a już doczekał się pierwszych dewastacji. Najłatwiej poddały się te delikatne, metalowe tabliczki z instrukcją – napisała do nas Czytelniczka i przysłała zdjęcia. – Co będzie następne? – pyta oburzona "wyczynami" wandali.

Przypomnijmy. Podczas rewitalizacji parku na Wzgórzu Kościuszki powstała siłownia na powietrzu, w centralnej części parku, koło placu zabaw. Zamontowano tutaj osiem podwójnych urządzeń do ćwiczeń. Zadbano, aby z siłowni mogły korzystać także osoby niewidome i niedowidzące, dla których zamontowano instrukcję obsługi urządzeń w alfabecie Braillea.

Jeleniogórzanie polubili tę siłownię na powietrzu, przychodzili tutaj nawet w śnieg. Wielu z nich wyrażało jednak obawy, że ta atrakcja nie będzie długo cieszyć, bo w mieście nie brakuje wandali. - No i się stało! Tutaj konieczny jest monitoring - powiedział nam wczoraj (25 listopada) Mateusz, którego spotkaliśmy tam po południu z rodziną na spacerze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (215) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group