Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 7800
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wandale coraz częściej podpalają kubły

Piątek, 3 września 2021, 10:11
Aktualizacja: 10:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wandale coraz częściej podpalają kubły
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas ostatniej konferencji prasowej na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze można było zobaczyć stertę spalonych pojemników na odpady, co - jak się okazuje - jest sporym problemem. Sprawców podpaleń rzadko udaje się zidentyfikować.
Miesięcznie wandale podpalają w Jeleniej Górze średnio kilkanaście kubłów na odpady. Sprawców straż miejska i policja ujawniają rzadko. Straty, jakie ponoszą: MPGK oraz mieszkańcy, są duże. Większy pojemnik kosztuje bowiem co najmniej 800 zł, a najmniejsze nie mniej niż 100 zł. Raz, nocą, spłonął cały boks śmietnikowy przy ul. Gałczyńskiego. Zniszczeniu uległo dosłownie wszystko, w tym 15 kubłów, wśród których znajdowało się aż siedem dużych - obrazuje skalę problemu Zbigniew Rzońca, rzecznik spółek miejskich.
Wiosną i latem pojemniki są najprawdopodobniej podpalane celowo, jesienią i zimą część z nich zapala się od nieugaszonego popiołu z domowych pieców. Kiedyś spalenia zdarzały się najczęściej w okolicach ulic: Morcinka i Wyczółkowskiego, teraz coraz częściej akty wandalizmu występują na Zabobrzu - dodał rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

2
5%
Cieszy
3
8%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
14
35%
Złości
20
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
984
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group