Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8550
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Wandal z wyrokiem

Wtorek, 9 lipca 2019, 7:03
Aktualizacja: Środa, 10 lipca 2019, 6:29
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Wandal z wyrokiem
Fot. UG Janowice Wielkie
O tym że wandalizm nie popłaca przekonał się młody mężczyzna skazany za zniszczenie mienia na terenie Parku Zielona Dolina w Janowicach Wielkich.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze skazał młodego wandala, który 22 września ubiegłego roku podczas nocnej imprezy w janowickim Parku zielona Dolina zniszczył pięć latarni parkowych. Urządzenia zostały skopane, wyrwane i utopione w stawie.

Samorząd o incydencie informował na swojej stronie internetowej. W celu znalezienia sprawcy pokazano kadry z monitoringu.

Po odnalezieniu sprawcy poprosiliśmy go o honorowe załatwienie sprawy: odkupienie latarni wskazanego modelu, ale mężczyzna po parokrotnym przesuwaniu terminu przestał interesować się sprawą – mówi sekretarz gminy Janowice Wielkie Miłosz Kamiński. - Dlatego bez wahania zgłosiliśmy sprawę na policję, a następnie 29 kwietnia zapadł wyrok sądowy w tej sprawie i aktualnie już uprawomocniony.
Wandal odpowiadał z art. 288 par. 1 Kodeksu karnego, zgodnie z którym „kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Za „rażące lekceważenie porządku prawnego” sąd wymierzył mu karę ograniczenia wolności polegająca na odbyciu 240 godzin nieodpłatnej, dozorowanej pracy, którą wykona w ciągu 8 miesięcy dla Urzędu Gminy. Ponadto został zobowiązany do zapłaty odszkodowania w wysokości 1415 zł oraz kosztów sądowych w kwocie 250 zł. Jeśli sprawca nie zastosuje się do wyroku, podjęte zostaną dalsze kroki w celu wyegzekwowania wyroku – bo obowiązkiem Gminy jest troska o wspólne mienie. A przestępstwo nie popłaca - dodaje M. Kamiński.

Twoja reakcja na artykuł?

69
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
3%
Złości
3
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group