Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6856
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wandal rzucał kamieniami w autobusy

Środa, 20 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 20 września 2006, 13:33
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wandal rzucał kamieniami w autobusy
Fot. KMP
O spowodowanie zagrożenia utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pasażerów autobusu MZK oraz jego uszkodzenie podejrzewany jest bezmyślny 18-latek.

Dla zabawy, 17 września po godz. 17 rzucił kamieniem w szybę autobusu miejskiego i ją stlukł. Wandal uciekł. Dwie godziny później chuligan pojawił się w znów i trafił celnie kamieniem w szybę innego autobusu MZK.

– W obu przypadkach spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia pasażerów – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Stróże prawa złapali bezmyślnego wandala po przeprowadzonym dochodzeniu. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnionych czynów. Został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat więzienia.
Policja wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.
Miejski Zakład Komunikacyjny szacuje straty. Najpewniej będzie się domagał zwrotu kosztów naprawy autobusów od zatrzymanego sprawcy.

To nie jedyne akty wandalizmu na mieniu MZK. Nieznani dotychczas sprawcy zniszczyli przystanek autobusowy na ul. Jana Pawła II nieopodal Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.
Zostały zbite szyby i zerwane rozkłady jazdy.
Policjanci poszukują sprawców.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group