Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3156
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: WAM walczy w sądach, a drogi czekają na remont

Czwartek, 4 lipca 2013, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: UM
– Agencja Mienia Wojskowego po raz kolejny oddała Miasto Jelenią Górę do sądu i po raz kolejny przegrała sprawę, tym razem straciła ok. 180 tys. zł na procesy – informuje rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Swego czasu Agencja przekazała, zgodnie z prawem i społecznymi potrzebami, kilka działek w okolicach ulicy Sudeckiej pod budowę pierwszego etapu obwodnicy południowej. Niektóre z nich znalazły się pod tą drogą, inne – w pasie drogowym. Agencja zażądała po zakończeniu prac budowlanych zwrotu darowizny działek niezabudowanych jezdniami, z czym nie zgodził się inwestor, argumentując, iż działki w pasie drogowym służyć będą budowie dalszych urządzeń niezbędnych dla obwodnicy (m.in. tuneli, drobnej sieci komunikacji, itp.), więc nadal Miasto ma tytuł do traktowania ich jako niezbędnych dla drogi.

Nie zachodzi więc możliwość wydania tych działek, otrzymanych jako darowizna.
Agencja oddała sprawę do sądu rejonowego, a po przegranym procesie, do sądu apelacyjnego, który również uznał rację Miasta. Ze względu na fakt, iż za każdym razem musiała wnieść blisko 80 tys. zł z tytułu wartości przedmiotu sporu, a ponadto – opłacić inne koszty sądowe, to łączny koszt tego procesu sięgnął niemal 180 tys.

- Ubolewam nad tym, że Agencja nie żałuje pieniędzy za przegrywane procesy, a przekonuje, że nie stać jej na remont należących do niej ulic w osiedlu Podchorążych - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. - Ale ciąży na niej obowiązek remontu tych ulic, jaki nałożył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, z terminem wykonania do 31 sierpnia br. Mam nadzieję, że władze Agencji Mienia Wojskowego potraktują serio decyzję PINB, bowiem w innym przypadku ta droga i tak będzie musiała być wykonana za pieniądze Agencji, a dodatkowo grożą tej firmie grzywny i mandaty za lekceważenie decyzji kompetentnych służ© i inspekcji – dodał prezydent.
.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group