Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8118
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Walką z patologiami bronią rodziny

Wtorek, 24 marca 2009, 14:37
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2009, 8:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Walką z patologiami bronią rodziny
Fot. Angela
Budowa Focus Parku, stawki czynszu w mieszkaniach komunalnych, ceny wody oraz przebudowa skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Grunwaldzkiej – te ważne – zdaniem Roberta Prystroma – tematy dla jeleniogórzan poruszył lider Wspólnego Miasta z okazji przypadającego dziś Narodowego Dnia Życia.

Prystrom poruszył te kwestie podczas konferencji prasowej pod hasłem „Stawiamy na rodzinę”. Zdaniem prezesa WM jeleniogórskie rodziny trzeba chronić zachowując stawki czynszów komunalnych. Lider Wspólnego Miasta podkreślił, że cieszy się, iż dzięki naszym naciskom stowarzyszenia udało nam się przekonać prezydenta miasta, Marka Obrębalskiego, by odstąpił od podwyżek czynszu mieszkań komunalnych o 10 procent.

Wspólne Miasto będzie walczyć o obniżenie od 22 czerwca cen wody i ścieków o około 25 procent, a od stycznia 2010 roku o pełną segregację śmieci w mieście co z kolei pozwoliłoby obniżyć koszty wywozu śmieci o około 20 procent. – Wszystkie okoliczne miasta i gminy prowadzą taką segregację i tylko w naszym mieście uważa się, że jest to nieopłacalne – mówi Robert Prystrom.

Lider WM powrócił także do Focus Parku i zaniedbań, jakich – jego zdaniem – mieli dopuścić się urzędnicy. Mówił o półtora miliona złotych kary, których miasto nie chce wyegzekwować od inwestora. Wspomniał o zbyt małych stawkach czynszu dzierżawy (2,80 zł za metr kw.) w porównaniu do cen na targowiskach miejskich. Opowiedział też o fałszowaniu dokumentów składanych przez inwestora przy ubieganiu się o pozwoleniu na budowę.
– Nie jestem przeciwny budowie tej galerii, ale nie może być tak, że ta budowa oparta jest na szeregu niedociągnięć i fałszerstw – mówi Robert Prystrom.

Skrytykował też zamysł przebudowy skrzyżowania Jana Pawła II i Grunwaldzkiej i zamiar zamontowania w tym miejscu inteligentnych świateł oraz dobudowaniu pasów prawo i lewo skrętu. – Jest to błędna decyzja, a jedynym rozwiązaniem komunikacyjnym w tym miejscu miałoby być rondo – konkludował Robert Prystrom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group