Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6808
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walka z ogniem w Sobieszowie i Jeżowie Sudeckim

Wiadomości: Region
Piątek, 16 października 2015, 11:44
Aktualizacja: 11:47
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Archiwum
W czwartek (15.10) nad ranem strażacy walczyli z pożarem belki stropowej w pensjonacie Willa „Róża Karkonoszy” w Sobieszowie, a przed południem, dzięki szybkiej interwencji, udało się uratować płonącą stodołę.

Około godziny 4.00 dyżurny KM PSP w Jeleniej Górze odebrał zgłoszenie o palącej się belce stropowej w budynku przy ul. Zamkowej w Sobieszowie. Na miejscu okazało się, że ogień trawił belkę przy komiku. Strażacy ugasili pożar i dzięki użyciu kamery termowizyjnej zlokalizowali gorące strefy, a następnie rozebrali część stropu, aby się do nich dostać. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego.

Natomiast około godziny 10.00 strażacy powiadomieni zostali o pożarze stodoły w Jeżowie Sudeckim przy ulicy Długiej. Paliło się siano na parterze budynku, jednak utrudniony był dostęp do wnętrza stodoły, ponieważ masywne drzwi były zastawione. Dzięki szybkiej akcji, przy użyciu sześciu samochodów i pracy 18 strażaków udało się szybko ugasić pożar, zanim ogień rozprzestrzenił się na cały budynek. Spaleniu uległo siano i część konstrukcji stodoły. Być może pożar był wynikiem podpalenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ggg 17-10-2015 19:17
a ubezpieczenie było???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group