Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7489
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walka o rondo na trójce

Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 8:10
Aktualizacja: Wtorek, 3 grudnia 2013, 7:16
Autor: Angela
Jelenia Góra: Walka o rondo na trójce
Fot. Angela
W ramach prac nad przyszłorocznym budżetem Jeleniej Góry radny Krzysztof Kroczak walczy o wprowadzenie do niego budowy ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Lubańskiej i Goduszyńskiej z krajową trójką. Zadanie poparła komisja rozwoju, a jego słuszność podkreśla też zarząd dróg i mostów. Czy znajdą się na to pieniądze?

O potrzebie stworzenia ronda na tym niebezpiecznym odcinku krajowej trójki mówi się za każdym razem, kiedy dojdzie tam do wypadku czy kolizji. Ostatnie zdarzenie drogowe miało tam miejsce w czwartek (28.11). Kobieta kierująca toyotą corollą wyjeżdżała z ul. Lubańskiej na krajową trójkę. Wymusiła pierwszeństwo na oplu frontera kierowanym przez mieszkańca gminy Jeżów Sudecki i zderzyła się z nim. Opel z kolei odbił się od toyoty i uderzył seata toledo, który stał przed znakiem stop na ulicy Goduszyńskiej i chciał wyjechać na krajową trójkę.

- Tym razem nic nikomu się nie stało, ale już wielokrotnie dochodziło tam do poważniejszych wypadków – mówi Krzysztof Kroczak. – W minionym roku udało się wywalczyć sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych na krajowej trójce w Osiedlu Pomorskim, teraz czas na zlikwidowanie kolejnego niebezpiecznego miejsca na tej ruchliwej drodze – dodaje radny.

Według wstępnych kosztorysowych wyliczeń Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, budowa takiego ronda może kosztować około 800 tys. zł. Na tym etapie, przy proponowanych zmianach budżetu radni muszą jednak wskazywać źródła finansowania wprowadzanych zadań.

- Taka sama kwota została zapisana w budżecie na remont ul. Widok, który z pewnością może jeszcze poczekać, bo jest mniej ważny niż rondo na „trójce – mówi radny K. Kroczak. – Chcę więc te zadania podmienić. Przy ul. Widok mieszka wielu naszych radnych i włodarzy, stąd to zadanie wprowadzono do budżetu, ale myślę, że powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców, a nie prywatne interesy rządzących – dodaje radny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
44
Coraz lepiej
18%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
34%
Nie najlepiej
27%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group