Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7978
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Walka o przyszłą radną

Czwartek, 12 listopada 2009, 10:25
Aktualizacja: 12:43
Autor: Mar
Wciąż nie wiadomo, czy Monika Filip, która ma zastąpić Miłosza Sajnoga w radzie miasta, zdecyduje się na reprezentować wyborców jako radna. Jeśli się zgodzi, którą organizację będzie reprezentowała?

Monika Filip startując z listy Wspólnego Miasta w Cieplicach osiągnęła drugi rezultat po Miłoszu Sajnogu, który wygrywając wybory w swoim okręgu dostał się w październiku 2006 roku do rady miasta.

W miniony wtorek M. Sajnog został zastępcą prezydenta miasta, co automatycznie wykluczyło go z szeregu radnych. Fotel byłego szefa Klubu Jelenia Góra XXI stoi więc pusty. Zgodnie z ordynacją wyborczą brak uzupełnić ma wspomniana Monika Filip.

Jeśli tak się stanie, nowa radna będzie miała poważny dylemat: czy reprezentować jednoosobowo Stowarzyszenie Wspólne Miasto, z którego listy została wybrana, czy też uzupełnić osłabione brakiem Miłosza Sajnoga szeregi Klubu Jelenia Góra XXI.

Przypomnijmy: kilka miesięcy temu jego radni odeszli ze Wspólnego Miasta, z którego list startowali. Prezes WM Robert Prystrom nazwał ich zdrajcami. Teraz ma szansę, aby organizacja, której przewodzi, miała w radzie swojego przedstawiciela.

W staraniach o pozyskanie radnej nie ustaje także Klub Jelenia Góra XXI. Jak podkreślił Miłosz Sajnog, decyzja, czy zostać radną zależy jednak tylko i wyłącznie od samej zainteresowanej.

Do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group