Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 28 kwietnia
Imieniny: Pawła, Piotra
Czytających: 17954
Zalogowanych: 79
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Walka na ogień

Niedziela, 1 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 1 lipca 2007, 17:47
Autor: anzol
Dolny Śląsk: Walka na ogień
Fot. T. Zieliński
Rycerze opanowali średniowieczną warownię.

W Bolkowie kończą się w niedzielę Dni Kultury Rycerskiej. Ich areną był średniowieczny zamek.
Walczono w kilku rycerskich konkurencjach, między innymi, w turnieju „Narty Bolka”, czy też w zmaganiach pokazowych, w których oceniano zachowanie średniowiecznego rytuału

Uczestnicy imprezy oprócz przeżywania sportowo-historycznych emocji, mieli także okazję, aby uzupełnić swoją wiedzę z zakresu średniowiecza. Wysłuchano, między innymi, wykładu dr. Jerzego Romanowa, który mówił o budownictwie obronnym.

Na wieczorny, sobotni finał organizatorzy przygotowali „Turniej ogni”, imprezę, która odbyła się tuż po zmierzchu w niepowtarzalnej scenerii średniowiecznego zamczyska. Najlepsza okazała się drużyna zamku Książ.

W niedzielę wystąpił czeskie teatry: „Divadlo bez strechy” oraz Rytiri Svateho Gralu”. Odbył się także konkurs filmowy.

Tymczasem bolkowski zamek już przygotowuje się do największej w regionie imprezy, jaką będzie kolejna edycja „Castel Party”. Największy tego typu festiwal mrocznej muzyki w środkowo-wschodniej Europie odbędzie się w dniach 27 – 29 lipca. Warownia w Bolkowie będzie wówczas niedostępna dla zwiedzających.

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
464
Zofia
34%
Rozalia
14%
Julia
39%
Mia
13%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zmiany klimatu w Polsce – Zobacz je na własne oczy
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Kowary mają nowe muzeum na dworcu
 
Czechy
Liberec – perła północnych Czech
 
Aktualności
Pojadą kolarze, będą utrudnienia
 
112
Wypadek paralotniarza na Górze Szybowcowej
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group