Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5923
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Walentynkowa kolacja wraz z koncertem w Zamku Karpniki

Poniedziałek, 2 lutego 2015, 8:00
Aktualizacja: 20:24
Autor: Manu
Region: Walentynkowa kolacja wraz z koncertem w Zamku Karpniki
Fot. Organizator
W sobotę 14 lutego 2015 zapraszamy do restauracji Zamku Karpniki na wykwintną i romantyczną kolację w blasku świec. Przygotowaliśmy dla Państwa dwa menu walentynkowe do wyboru.

W cenie kolacji jest również godzinny Koncert Walentynkowy w wykonaniu Agnieszki Guzek (skrzypce) oraz Katarzyny Kaczorowskiej (fortepian), w którym mogą wziąć udział jedynie goście obecni na kolacji.
Początek koncertu godz. 18.00. Rezerwacja miejsc – tel. 75–71–22–140.

W programie: Jules Massenet – Medytacje, Enrique Granados – Taniec hiszpański, Henryk Wieniawski – Scherzo tarantelle, Fritz Kreisler – Cierpienia miłosne, Richard Wagner – Kartka z albumu, Fritz Kreisler – Siciliana i Rigoudon, Pablo de Sarasate – Introdukcja i tarantella, Manuel de Falla – Taniec hiszpański, Ernest Bloch – Nigun oraz Pablo de Sarasate – Melodie cygańskie.

Agnieszka Guzek naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6. lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. Od 2009 roku studiuje na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec ad. Wiktora Kuzniecowa. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu. Ma na swoim koncie kilka ważnych koncertów: czterokrotne wykonanie Koncertu skrzypcowego C - dur D. Kabalewskiego w ramach cyklu “Filharmonia dla Młodych” w Filharmonii Wrocławskiej w 2002 roku, koncert z Filharmonią Jeleniogórską w Zittau (w Niemczech), udział w Międzynarodowym Festiwalu im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu, koncerty w Dreźnie i Berlinie wraz z Berlińską Orkiestrą Festiwalową pod batutą Stefana Beviera. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Idę Haendel i Grigorija Żyslina. Jest członkiem Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej oraz Wrocławskiego Zespołu Solistów Ricordanza, z którymi koncertowała m.in. we Francji, w Hiszpanii, Rosji, Czechach, Niemczech, Austrii i Norwegii. Od roku 2013 jest uczestniczką programu Europejska Sieć kultury Młodych. Gra na instrumencie włoskiego lutnika XVIII wieku.

Katarzyna Kaczorowska (ur. w Jekaterynburgu, w Rosji) studia muzyczne rozpoczęła w Uralskim Konserwatorium im. Modesta Musorgskiego w klasie prof. Olgi Rusiny. W roku 1993 przyjechała do Polski i kontynuowała edukację artystyczną we Wrocławskiej Akademii Muzycznej również w klasie prof.Olgi Rusiny. W 1995 roku na konkursie pianistycznym “Konzerteum” w Markopoulon (w Grecji) otrzymała IV nagrodę. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie kameralistyki. Współpracowała z wybitnymi solistami m.in. ze skrzypkami Hanną Lachert-Segal (New York Philharmonic) i Wiktorem Kuzniecowem, Robertem Bacharą, była akompaniatorem na kursie mistrzowskim prof. Idy Haendel. Ma w swoim dorobku nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Z dokonań fonograficznych wymienić należy nagranie płyt “From The Shadow To The Light” z klarnecistą Janem Jakubem Bokunem oraz Ottorino Respighi z Ewą Podleś, Michałem Nestorowiczem i Wrocławską Orkiestrą Kameralną “Leopoldinum” (dla firmy KOCH).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group