Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6890
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walczyli o prawa zwierząt – zrywali łańcuchy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 4 października 2015, 9:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 października 2015, 8:07
Autor: Natalia
Fot. Natalia
Wczoraj (03.10) przed wejściem do jeleniogórskiej Galerii Sudeckiej, a także w jej wnętrzu odbył się happening ,,Zerwijmy Łańcuchy’’. Koordynatorem przedsięwzięcia, zorganizowanego przy współudziale Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Gimnazjów nr 1 i 4, była dyrektor ds. pedagogicznych Bursy Szkolnej nr 1 w Jeleniej Górze Dorota Mazur.

Przed głównym wejściem zostały rozstawione psie budy. Każdy miał okazję włożyć obrożę na szyję i sprawdzić, jak czuje się pies na łańcuchu.

Wewnątrz galerii były stoiska m.in. Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Jeleniogórskiego Wolontariatu dla Zwierząt. Dla widzów młodszych i starszych przygotowano konkursy z nagrodami, które ufundował sklep Aquael Zoo.

- Uważam, że takich protestów powinno być więcej, żeby były bardziej skuteczne. Takie działania są bardzo potrzebne, bo nadal wielu zwierzakom dzieje się krzywda – powiedziała Martyna, jedna z uczestniczek happeningu.

Akcja została wymyślona w 2007 roku przez miłośników psów, którzy uważali, że uwiązanie do budy jest krzywdzące. Znowelizowana w 2012 roku ustawa o ochronie zwierząt zakazuje trzymanie zwierząt domowych na łańcuchu dłużej niż 12 godzin na dobę i na uwięzi krótszej niż 3 metry. Jednak świadomość zmienia się wolniej niż prawo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 4-10-2015 9:53
a kto powalczy z właścicielami którzy srają swoimi psami gdzie popadnie i mają gdzieś to że ich pies szczeka lub wyje całymi dniami w mieszkaniu umilając życie sąsiadom podczas gdy wystarczyłoby zaprowadzić do behawiorysty ??????
~spejson 4-10-2015 10:23
podobno jak się psa zostawi w radiowozie, w taki gorąć, to po pół godziny z...hnie.
~:) 4-10-2015 10:33
Gratuluje dziennikarzom. Na innym portalu skupili się głownie na tym, że w Galerii był Mroczek. Tutaj widzę, że ktoś chyba na Mroczka nie zdążył bo słowa o nim nie ma za to skupiono się na happeningu. Owszem był on bardzo potrzebny i gratuluje organizatorom za akcje ale nawet nie był w programie.... Z święta zwierzaka które trwało od 11.30 do 18 na którym były pokazy psich sztuczek, pogadanki na temat adopcji, sterylizacji itp zrobiła się impreza dla dzieci z Mroczkiem i... Autor nawet nie znał nazwy FUNDACJI a dokładnie inspektoratu (nie wolontariatu) Mondo Cane. Czyli najogólniej nikt nie wiedział po co ta impreza była zorganizowana :)
~danuta glinda 4-10-2015 10:59
do 10.33I wlasnie taki Mroczek zamiast tym dzieciakom cos madrego przekazac na temat trzymania pieskow na smyczy i sprzataniu po nich to pewnikiem ,moze taki Mroczek mialby wiekszy wplyw na wychowanie nowych pokolen ,jest coraz lepiej ,ale jeszcze mamy duzo do nauki ze sprzataniem po sobie psich odchodow . Do 9.53 zdadzam sie ze wielu wlascicieli nie posiada kultury za grosz zminimalizuje to ze nie posiada jej wogole,szkoda ze to prawdziwe.
~ja 4-10-2015 20:07
szkoda, że walcząc o prawa zwierząt nikt nie zauważył, że w sklepie zoologicznym nieopodal REALA w akwariach zdychają w męczarniach ryby. Podczas każdej mojej tam wizyty jest ich coraz więcej. Te żyjące zjadają te co już padły. Za każdym razem zgłaszam to obsłudze lecz jest to ignorowane. Dzisiaj usłyszałam, że wyłowili już martwe ryby lecz jak widziałam nadal było ich dużo.Ktoś może powie, ze to tylko ryby, ale to żywe stworzenie i tak jak psy czy koty powinny żyć w odpowiednich warunkach.
~:) 4-10-2015 20:16
Krzysztof Raczek wygląda coraz bardziej jak Tomasz raczek :D [to komplement]
~kris 46 4-10-2015 21:59
znowelizowany przepis ? jak jeżdziłem na wieś do rodziny to dziadek zawsze spuszczał psa z łańcucha wieczorem a rano pies był przywiązywany zpowrotem, a łańcuch krótki nie był ale też nie zadługi bo bezpieczeństwo odwiedzających gospodarstwo było najważniejsze...dlatego te akcje ze zrywaniem okowów śmieszą mnie...tak samo jak sobie wyobrażam jak jeden z drugim obrońców psów łańcuchowych spieprzał by przed psem z posesji takiego '' uświadomionego właściciela ", który psa trzyma bez uwięzi
~ 4-10-2015 22:58
Poproś dostaniesz za darmo na obiad ...@ ja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group