Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6111
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Walczą o srebrny pierścień kasztelański

Niedziela, 5 lipca 2009, 9:43
Aktualizacja: 9:44
Autor: RED
REGION: Walczą o srebrny pierścień kasztelański
Fot. Marek Tkacz
Szczęk mieczy i inne odgłosy średniowiecznej batalii rozbrzmiały wczoraj na Zamku Grodziec, gdzie zorganizowano Turniej Rycerski o Srebrny Pierścień Kasztelana. Ciąg dalszy bitwy – dziś.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji uczestniczących w boju bractw rycerskich. Po eliminacjach turniejowych pod wieczór zaczęło się efektowne oblężenie warowni. „Trup” słał się gęsto. Na szczęście dzielni rycerze szybko odzyskiwali zdrowie i pełnię sił, aby móc kontynuować walkę dziś.

W niedzielę bowiem zapowiada się także wiele atrakcji. W południe zaczną się finały turniejowe, a o godz. 14. 30 brać rycerska przystąpi do zdobywania warowni Grodziec. Turniej zakończy się o godz. 15. 30. Dodatkowymi atrakcjami są egzekucje, średniowieczne igraszki, zdjęcia z rycerzami i czarującymi białogłowami, średniowieczne jadło i wiele innych propozycji.

Zamek Grodziec zbudowany na powulkanicznym wzgórzu jest jedną z najstarszych fortec Dolnego Śląska. Pierwszą wzmiankę o nim zamieszczono w bulli papieża Hadriana IV z 1155 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group