Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6596
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wakat Plus policzy pasażerów MZK

Wtorek, 1 marca 2011, 7:50
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2011, 8:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wakat Plus policzy pasażerów MZK
Fot. TEJO
Jeleniogórska firma Wakat Plus Maria Kępińska, która obecnie zajmuje się kontrolą biletów w miejskiej komunikacji, do końca marca przeprowadzi ankiety dotyczące ilości pasażerów na danych liniach oraz rodzajów kupowanych biletów na przejazd autobusami MiZK. Miasto wybrało właśnie tę ofertę, a za zlecone usługi zapłaci 9,6 zł za roboczogodzinę.

Na podstawie tych badań miasto zamierza zmienić obecny rozkład jazdy oraz ilość autobusów, które będą kursowały na poszczególnych liniach. Jak mówią władze miasta, w wielu przypadkach autobusy dublują się na poszczególnych liniach lub jeżdżą za rzadko. Bywa więc, że pojazdy wożą kierowcę i „powietrze”, ale też nie brakuje sytuacji, kiedy pasażerowie jeżdżą niczym sardynki w puszce.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła argumentuje, że choć w mieście zaczęły funkcjonować dwa nowe osiedla w obiektach po dawnych koszarach, przewoźnik nie uwzględnił tego w swoich rozkładach jazdy.

Badania „potoków pasażerskich” mają być przeprowadzone od 3 do 27 marca. Ankieterzy sprawdzą ile osób wsiada i wysiada na poszczególnych przystankach danego kursu i linii oraz jak wygląda struktura przejazdów z uwzględnieniem podziału na rodzaj biletu, tj. bilet jednorazowy, jednorazowy zakupiony u kierowcy, jednorazowy wielokrotnego kasowania, miesięczny, okresowy na okaziciela, okresowy imienny wakacyjny oraz znaczek dopłaty do biletu miesięcznego.

W wynikach badań pojawią się też takie informacje, jak ilość osób korzystających z przejazdów ulgowych lub bezpłatnych. Ankieterzy uwzględnią też ilość gapowiczów. Te wyniki z kolei pozwolą na bardziej trafne zmiany cen biletów. Już wiadomo, że po wprowadzeniu nowej taryfy będą wyższe niż teraz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group