Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8217
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wakacje z Tymoteuszem, Mysią i legendami karkonoskimi

Wtorek, 14 lipca 2009, 17:04
Aktualizacja: 17:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wakacje z Tymoteuszem, Mysią i legendami karkonoskimi
"Wielki teatr legend Karkonoszy" przyniesie nie tylko rozrywkę, lecz także sporo wiedzy o tradycjach regionalnych.
Fot. TEJO
Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza najmłodszych jeleniogórzan na trzy ostatnie spektakle w tym miesiącu. Warto dzieciom urozmaicić wakacje w mieście i udać się do Teatru Zdrojowego.

„Leśne przygody Tymoteusza”, czyli druga część przygód misia Tymoteusza. Tymek zabierze najmłodszych jeleniogórzan do lasu na grzybobranie, gdzie czeka go wiele niespodziewanych wydarzeń m. in. spotkanie z chytrym lisem, jako myśliwym i ojcem niedźwiedziem. Jest to teatralny serial, który cieszy się ogromną popularnością wśród dziecięcej publiczności. ZTA zaprasza w środę, 15 lipca o godzinie 11.00.

„Ach, ta Mysia” w reżyserii i choreografii Czesława Sieńko. To fantastyczna opowieść o przyjaźni, która uczy najmłodszych jeleniogórzan, że dzięki niej nawet we wrogich środowiskach może dojść do porozumienia. Podczas spektaklu dzieci poznają gospodynię domową, Marynę, gburowatego i leniwego kota Kiciusia oraz myszkę Mysię, którzy mieszkają w jednym domu. Początkowo w ich mieszkaniu panuje wroga i niemiła atmosfera, bo zarówno kot jak i pani domu starają się dopaść mysz, ale ta okazuje się sprytniejsza i inteligentniejsza, a jej szczere uczucia doprowadzają do zaprzyjaźnienia się wszystkich lokatorów. Sztuka wystawiana będzie w czwartek, 16 lipca o godzinie 11.00.

„Wielki Teatr Legend Karkonoszy” w reżyserii Bogdana Nauki. Sztuka składa się z pięciu opowieści: „O założeniu Jeleniej Góry”, „O zamku Chojnik”, „O uczelni katowskiej w Wojcieszowie", „O tym jak Rzepiór parobka Leona latać nauczył" i „Cała prawda o Rzepiórze”. Jest to doskonała propozycja dla dorosłych oraz dzieci, którzy nie znają jeszcze regionalnych legend. Spektakl obejrzymy w piątek o godzinie 11.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group