Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7271
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wakacje z muzyką

Niedziela, 3 lipca 2022, 6:08
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wakacje z muzyką
Fot. WAC
Wczoraj (2.07) na Placu Ratuszowym odbył się pierwszy wakacyjny koncert z cyklu „Muzyczni sąsiedzi”. Na początek serii koncertów w różnej stylistyce, które odbywać się będą w każdą sobotę do 6 sierpnia o godzinie 19.00, zagrali niemiecki klawiszowiec Marius Leicht oraz Międzypokoleniowa Orkiestra Jazzowa Jelenia Góra pod kierunkiem Jacka Szreniawy.

Marius Leicht, za pomocą instrumentów klawiszowych, starych analogowych syntezatorów, pianin elektrycznych i organów Hammonda zabrał słuchaczy w niezwykłą muzyczną podróż. W drugiej części koncertu w wykonaniu Międzypokoleniowej Orkiestry Jazzowej można było usłyszeć znane standardy, które zagrali uczestnicy 2. edycji warsztatów organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław. To wyjątkowe spotkania, które integrują muzyków-amatorów, miłośników muzyki jazzowej i improwizowanej. W tegorocznej edycji spotykali się uczestnicy w wieku 16-76 lat. Celem warsztatów była bowiem integracja międzypokoleniowa, a wspólnym mianownikiem muzyka, która łączy każdego, bez względu na wiek.

Kolejne muzyczne spotkanie już w 9 lipca. Zagra Bautzener TRIO oraz Zespół instrumentalny Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej „Klassik Modern”.

Twoja reakcja na artykuł?

20
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group