Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6999
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wakacje w normalnym terminie?

Środa, 18 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 18:02
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Wbrew radości uczniów (i zapowiedzi premiera) rok szkolny na razie oficjalnie nie został skrócony. Nadal nie ma przepisów wprowadzających zmiany zgodnie z którymi wakacje mają rozpocząć się tydzień wcześniej. Dolnośląskie szkoły oraz samorządy nerwowo czekają na regulacje, zgodnie z którymi muszą zmienić plan pracy.

W szkołach wszystko toczy się tak jakby rok szkolny miał trwać do końca czerwca. Bez rozporządzenia ministra edukacji i nauki dyrektorzy szkół oraz wydziały oświaty nie mogą nic zrobić..

A trzeba między innymi zmienić harmonogram naboru do szkół średnich. System obowiązujący na całym Dolnym Śląsku został już dawno zatwierdzony przez kuratorium oświaty. Teraz prace powinny rozpocząć się od początku. Dyrektorzy szkół zwracają uwagę, że plan pracy na cały rok szkolny został ustalony w sierpniu ubiegłego roku. Zmiany wprowadzane w takim terminie powodują zamieszanie.

Na przepisy czeka też Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, która musi przesunąć termin wydawania zaświadczeń uczniom kończącym gimnazja. Dyrekcja komisji we Wrocławiu zapowiada, że dzieci powinny otrzymać swoje dokumenty tydzień przed zakończeniem roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group