Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5209
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wakacje dzieci z Dąbrówki

Wtorek, 8 września 2020, 8:30
Aktualizacja: Środa, 9 września 2020, 12:04
Autor: WAC/Centrum Opieki nad Dzieckiem „Dąbrówka”
Jelenia Góra: Wakacje dzieci z Dąbrówki
Fot. COnD "Dąbrówka"
O to, aby tegoroczne wakacje, mimo trudnego czasu związanego z pandemią koronawirusa, były jak najbardziej atrakcyjne dla wychowanków zadbali opiekunowie z Centrum Opieki nad Dzieckiem „Dąbrówka” w Jeleniej Górze.

Czas wolny od zajęć lekcyjnych rozpoczął się wyjazdem grupy dzieci na turnusy rehabilitacyjne do sanatorium w Wojnowie. Tam oprócz terapii słońcem i wysoką dawką jodu kuracjusze korzystali z zabiegów leczniczych. Wszyscy wrócili z Wojnowa zadowoleni, opaleni, pełni wrażeń  i najważniejsze - zdrowi.

Zadowolona wróciła również inna grupa z kolonii w Brennie, którą organizowało Towarzystwo Przyjaciół  Dzieci w Jeleniej Górze. Zawarte tam przyjaźnie i znajomości na pewno przetrwają długi czas, a możliwość odpoczynku i relaksu nad pięknym jeziorem naładowała akumulatory na nadchodzący rok szkolny.

Na przełomie lipca i sierpnia pięcioro dzieci wyjechało na kolonie do Międzywodzia. Podopieczni z wyjazdu wrócili zadowoleni i opaleni rezerwując sobie oczywiście wyjazd na rok następny. Ale to nie wszystko, bo następna ekipa w sierpniu stacjonowała nad morzem w Białogórze, gdzie jak co roku zabierają wychowanków z „Dąbrówki” harcerze z Jeleniej Góry. Na ten wyjazd zapisy chętnych dzieci odbywają się już zaraz po powrocie. Udział w wypoczynku w Białogórze biorą tylko „prawdziwi twardziele” i amatorzy noclegu pod namiotem. Wszyscy poznają zasady prawdziwego życia harcerskiego, co na pewno przydaje się im w życiu codziennym.

Była też nieliczna grupa dzieci, która spędzała wakacje w domu rodzinnym lub u dziadków. Taki pobyt jest bardzo potrzebny w budowaniu więzi rodzinnych i zaspokajaniu potrzeb emocjonalnych. W trakcie tych wakacji dwójka chłopców - pasjonatów piłki nożnej brała też udział w bezpłatnej półkolonii zorganizowanej przez KKS Jelenia Góra.

No cóż, a sam pobyt w „Dąbrówce” między wyjazdami, mijał mam spokojnie, wakacyjnie i relaksacyjnie w  otoczeniu naszego parku z przepiękną florą i fauną - informuje Katarzyna Lenart - Wyrobek, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem „Dąbrówka” w Jeleniej Górze. - Na podsumowanie wakacyjnej laby zostaliśmy zaproszeni na festyn zorganizowany przez Stowarzyszenie Motocyklowe Karkonosze, który odbył się na Górze Szybowcowej. Zaproponowane atrakcje przez organizatorów zniwelowały brak słonka i niską temperaturę. I tak minął najfajniejszy czas dla wszystkich dzieci. W tym trudnym okresie panującej pandemii udało się mam odpocząć oraz naładować akumulatory na następne miesiące i najważniejsze – byliśmy i jak na razie jesteśmy zdrowi - informuje dyrektor placówki..

Katarzyna Lenart - Wyrobek bardzo dziękuje wszystkim organizatorom wypoczynku letniego za włożony wysiłek i odwagę oraz Przyjaciołom „Dąbrówki”, którzy wsparli ją umożliwiając dzieciom spędzenie bardzo atrakcyjnych wakacji.

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group