Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7258
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wakacje, czyli sezon… porzucania psów

Środa, 26 sierpnia 2015, 8:09
Aktualizacja: Czwartek, 27 sierpnia 2015, 7:58
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Wakacje, czyli sezon… porzucania psów
Fot. Archiwum Jelonki.com
Nie tak dawno pisaliśmy o porzucanym na stacji paliw małym psie. W poniedziałek (24.08) w Jagniątkowie ktoś znowu „zapomniał” o szczeniaku. – Często dostajemy informacje o pozostawionym czworonogu, a wakacje to czas, kiedy tych zgłoszeń jest dużo więcej – poinformowała nas pracownica Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.

Porzucenie zwierzęcia jest traktowane przez prawo jako znęcanie się i grozi za to kara nawet do dwóch lat więzienia. Mimo to rośnie liczba przypadków pozostawiania na pastwę losu bezbronnego zwierzęcia. Przywiązanie do drzewa, wyrzucenie z samochodu lub pociągu to tylko niektóre okrutne sposoby na pozbycie się niechcianego domownika.

- Otrzymujemy powiadomienia o psach porzuconych na pętlach autobusowych, na przystankach czy przywiązanych do drzewa. Zdarza się, że takich zgłoszeń mamy nawet kilka w miesiącu – mówi pani Justyna z jeleniogórskiego schroniska.

Pracownicy tej placówki reagują na każde zgłoszenie. – Informują nas przypadkowi ludzie lub straż miejska – wyjaśnia pani Justyna. Uratowany pies staje się lokatorem przytuliska. Po 14-dniowej kwarantannie, ocenieniu jego stanu zdrowia i ewentualnego leczenia pies zostaje przeznaczony do adopcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group