Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7310
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wahadłowo szynobusem

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: KAM
Bardzo nieregularnie kursują szynobusy na trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski – Legnica. Po kolejnej przerwie pojazdy mają wrócić na torowisko jutro, ale nie jest to do końca pewne.

Kłopoty zaczęły się już kilka miesięcy temu, kiedy to Koleje Dolnośląskie S.A. zawiesiły pociąg z przyczyn technicznych. Szynobus wrócił, ale w minionym tygodniu znów został zawieszony z tych samych – podobno – przyczyn. Sympatycy kolei w regionie mają na ten temat całkiem odmienne zdanie twierdzą, że pociąg na trasie Legnica-Lwówek Śląski-Jelenia Góra potrzebny jest spółce jak piąte koło u wozu. Jego utrzymanie przynosi więcej strat niż zysków.

Nie brakuje głosów, że spółka przeceniła swoje możliwości podejmując się prowadzenia składów na tej linii. Stan torowiska jest fatalny. Pociąg jedzie tam maksymalnie 40 km na godzinę. Dla wielu podróżnych to za wolno, dlatego wybierają autobusy. Na fatalny stan torowiska uwagę zwrócił starosta lwówecki Artur Zych, ale jego akcja – polegająca na społecznej składce na kupno podkładów – nie spotkała się ze zrozumieniem.

Tymczasem kursowanie szynobusów zawieszono do 27 kwietnia (czyli jutro). Do tej pory brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia, czy pojazdy wrócą w tym dniu na torowisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1206
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group